Administracja nieruchomości po zakończeniu szkoły średniej

Dla każdego ucznia przychodzi taki dzień, gdzie musi podjąć decyzje: Co dalej? Czy zostać w domu z rodzicami, pomagać im lub poszukać pracy w pobliskiej miejscowości, czy też dalej się rozwijać i iść na studia. Kiedy już zdecydujemy się na tą drugą opcje pojawia się przed nami kolejny problem. Administracja nieruchomości jest popularna.

Administracja nieruchomości to ostatnio popularny kierunek.

administracja nieruchomościW Polsce mamy tyle kierunków studiów, że ciężko jest się zdecydować. Tym bardziej, że po zakończeniu studiów mamy 18 lat i nie jesteśmy jeszcze na tyle dojrzali, żeby podejmować tak trudne decyzje. Często taki wybór kosztuje nas co najmniej 3 lata zmarnowanego czasu. Przeglądając oferty uczelni w Łodzi natrafić można np. na taki kierunek jak administracja nieruchomościami. Po opisie wydaje się, że bez problemu znajdziemy prace w miejscu gdzie głównym zadaniem będzie zarządzanie nieruchomościami. Brzmi świetnie, ale czy na prawdę studia wystarczą by zajmować się tą dziedziną? W dużej mierze wszystko zależy od nas, od naszego nastawienia. Wiele uczelni opisuje swoje kierunki w samych superlatywach, wręcz wmawia nam, że pracodawca przyjmie nas z otwartymi rękoma, gdy tylko zobaczy w naszym CV, że ukończyliśmy ich uczelnie i to jeszcze na takim świetnym kierunku jak wspomniana wyżej administracja nieruchomości. Ile w tym prawdy?… Raczej niewiele. Najważniejsze jest doświadczenie, praktyki, staże.

Owszem po studiach możemy znaleźć pracę, ale często nie ma ona nic wspólnego z tym jaki kierunek ukończyliśmy. Są kierunki, które gwarantują pracę przy ogromnym wkładzie finansowym typu medycyna, czy prawo. Nie każdego stać na ukończenie takich studiów, które są faktycznie bardzo przyszłościowe i dają ogromne możliwości. Dlatego często wybieramy studia, które zwyczajnie bardzo ładnie się nazywają, np. właśnie administracja nieruchomościami. Ciężko wymagać od młodego człowieka, że podejmie właściwą decyzje.