BHP pracowników narażonych na zmiany termiczne

O pracy w zimnym środowisku, mówimy, gdy temperatury, na które narażony jest pracownik, to 10°C lub niższe. W takich warunkach środowisko silnie oddziałuje, na organizm pracownika. Jeżeli nasi pracownicy są narażeni na pracę w takich warunkach, my, jako pracodawcy jesteśmy zobligowani do dwóch najważniejszych rzeczy.

Szkolenie BHP Częstochowa

Po pierwsze zadbajmy o odpowiednie szkolenie BHP Częstochowa, które nauczą pracowników jak radzić sobie z praca w tam niekomfortowym środowisku, oraz przestrzegą przed pewnymi formami na przykład próby ogrzania się w bardzo niebezpieczny sposób. Po drugie naszym obowiązkiem jest zapewnić pracownikom odpowiednie ubranie robocze. Każdy sklep bhp posiada w swoim asortymencie odzież termiczną, chodzi głównie o odzież wierzchnią, tak by nie przeszkadzała w wykonywanej pracy, a zapewniała ciału odpowiednia temperaturę.

szkolenie BHP CzęstochowaJeżeli chodzi o kupno dla pracowników na przykład bielizny termo aktywnej, zdania w tej kwestii są podzielone. Najczęściej pracownicy sami decydują o tym, co ubrać pod odzież wierzchnia, w zależności od indywidualnych preferencji i osobistego komfortu. Pamiętajmy, że najłatwiej wyziębiają się kończyny, dlatego zapewnijmy pracownikom buty robocze, oraz o ile to możliwe przy wykonywanej pracy, rękawice ochronne. Pamiętajmy też o kilku bardzo ważnych uregulowanych prawnie aspektach dotyczących pracy w zimnym środowisku. Zatrudniając pracowników koniecznie muszą oni przejść badania pozwalające na pracę w taki mikroklimacie. Jesteśmy też zobowiązani przeznaczyć pomieszczenie lub miejsce, do tego, by pracownik mógł się tam w czasie przerwy rozgrzać. Pamiętajmy tez, że praca w takim środowisku, doprowadza do tego, że ciało oddaje więcej ciepła, niż jest w stanie go wyprodukować, dlatego naszym obowiązkiem jest zapewnienie ciepłego posiłku dla pracowników fizycznych w okresie zimowym, którzy są narażeni na spadek energetyczny podczas zmiany powyżej 1500 kcal u mężczyzn, oraz 1000kcal u kobiet. Pamiętajmy też, że takie środowiska pracy są często kontrolowane przez odpowiednie urzędy.