Cechy graf izmu analiza – badanie pisma

Uczymy się pisać od najmłodszych lat. Nauczyciele uczą jak poprawnie pisać dane literki by było wyraźnie i przejrzyście. Przeglądając stare notatki widzimy, że zmienia nam się pismo z wiekiem, ale również pod wpływem różnych chorób, urazów oraz przeżyć emocjonalnych. Często można w nim zauważyć naleciałości zawodowe. W sposobie zapisu liter odnajdujemy właściwy autorowi rękopisu dynamizm i rytm życia. Analiza linijki tekstu polega na ocenie proporcji liter.

Badanie pisma przez grafologa

 

badanie pismaNaukowcy dzielą litery na trzy części takie jak: górną, środkową i dolną. Akcenty górne to górne części takich liter jak: l, t, k, h. Duże akcenty górne liter opisują ludzi ambitnych, inteligentnych, pragnących władzy oraz prestiż. Akcenty dolne to dolne części liter takich jak p, j, g, y. Duże akcenty dolne liter opisują ludzi dających sobie rade w życiu, zaradnych, konkretnych, które przywiązują dużą wagę do spraw finansowych.
Środkowa część liter pokazuje nam człowieka śmiałego, przedsiębiorczego, aktywnego w życiu, pragnącym być autorytetem dla wszystkich. Sposób pisania akcentów górnych i dolnych trzeba brać pod uwagę w partnerstwie jak i w biznesie. Badanie pisma ukazuje nam która osoba jaki ma stosunek np. do pieniędzy lub do seksu. Następnym elementem jest wielkość liter w piśmie badanym. Duże pismo jest cechą męską. Ktoś piszący duże litery z reguły jest człowiekiem dynamicznym, lubi być ważny. Duże pismo oznacza większą namiętność, śmiałość czy przebojowość.
Zatem małe pismo jest nie rozłącznie związane jest z kobiecością i delikatnością. Cechuje ludzi skromnych, niepozornych, ukrytych oraz interesujących się naukami ścisłymi. Innym elementem pisma jest arkada i girlanda. Łuki literek między innymi , zaokrąglone u góry są arkadowe, natomiast zaokrąglone w dół są girlandy.

Pismem arkadowym pisze człowiek zdystansowany, wytrzymały na stres, który nie umie mówić o swoich uczuciach i emocjach. Girlandą pisze człowiek życzliwy, gadatliwy, zbyt łatwowierny i podatny na wpływ innych ludzi.

Więcej o badaniu pisma na e-grafolog.pl