Certyfikaty dla firm

Audyt uproszczony, czy może audyt bilansowy. Nie wiedziałem, na który dokładnie się zdecydować, kiedy siedziałem przy dokumentach i wybierałem firmę, która przeprowadzi taki audyt energetyczny w naszej firmie.

Jak uzyskać taki certyfikat?

białe certyfikaty dolnośląskie

Mój szef poprosił mnie o to, abym znalazł odpowiednie przedsiębiorstwo, które wykonuje zarówno bardziej złożone audyty, gdyż chcieliśmy otrzymać tak zwany biały certyfikat, który szanowany jest w branży. Białe certyfikaty wydawane w województwie Dolnośląskim są szansą dla naszego przedsiębiorstwa. Otrzymując taki certyfikat moglibyśmy pokazać innym firmom, że przede wszystkim dbamy o oszczędność oraz o energię, a co za tym idzie o środowisko. Obszarów, w którym mogłaby nam pomóc firma było wiele. Białe certyfikaty dolnośląskie obejmowały praktycznie wszystkie z nich i są wydawane po przejrzeniu przez odpowiednie organy całej dokumentacji związanej między innymi ze zużyciem energii. Postanowiłem bardzo dobrze się przygotować do takiego audytu i już teraz skompletowałem wszystkie niezbędne dokumenty, które i tak będą sprawdzane przez pracowników firm z branży energetycznej. Białe certyfikaty dolnośląskie są następstwem poprawnie wykonanego audytu. Zadzwoniłem więcej do jednej z firm, która ogłasza się jako profesjonaliści w branży i zapytałem, czy posiadają odpowiednie kompetencje do przeprowadzania takich prac. Kiedy pracownik opowiadał mi o wielu możliwościach wynikających z takiego audytu moją uwagę przykuł głównie fakt, że biały certyfikat otrzymuje się między innymi za zmniejszenie strat energii elektrycznej.

Mój szef na pewno byłby zadowolony, kiedy powiedziałbym mu, że może znacząco ograniczyć koszty prowadzenia działalności. Białe certyfikaty dolnośląskie uzyskuje się głównie za poprawę kwestii energetycznych w firmie.