Co można szyć z dresówki pętelki?

 

Jako, że jestem maniaczką szycia i wykonywania różnego rodzaju ozdób i dodatków ręcznie to, choć nie jestem żadną profesjonalistką, mam w domu naprawdę sporo różnych materiałów w domu. W dzisiejszym wpisie chciałabym przybliżyć wam trochę dresówkę pętelkę, czyli jeden z moich ulubionych materiałów.

Ubrania z dresówki pętelki są bardzo wygodne

dresówka pętelkaDresówka jest to materiał, który uważam za jeden z najlepszych do tworzenia rzeczy dla dzieci, zarówno do szycia ubrań, jak i np. maskotek czy poszewek na poduszki. Każdy kto szyje z dresówki pętelki wie, jak świetny jest to materiał. Przede wszystkim, dresówka pętelka jest to materiał, którego wzory są po prostu przepiękne. Mam wrażenie, że jest to materiał typowo dostosowany do projektów rzeczy dla dzieciaków, ponieważ te urocze nadruki, które najczęściej są na dresówce od razu kojarzą się z dziecięcym pokoikiem. Ja jednak lubię takie dziecinne i słodkie wzory, a więc mam w domu np. kilka poduszek, do których uszycia użyłam właśnie dresówkę, z której pewnie inna kobieta zrobiła by kołderkę dla dziecka. Dresówka świetnie nadaje się do szycia ubrań dla dzieci – szczególnie dobrze sprawdza się jako materiał na bluzy albo spodenki. Jest to materiał bardzo miękki, przez co dziecko noszące ubrania z dresówki czuje się w tych ciuchach bardzo komfortowo. Oprócz tej miękkości, w dresówce lubię też to, że materiał ładnie się ciągnie, a przez co też się nie gniecie.

Często jakichś materiałów mam tylko skrawki ale czasami nawet takie małe kawałki materiału bardzo mi się przydają. Dresówka jest materiałem, którego mam największy zapas w mojej wielkiej szafie na rzeczy do szycia. To wszystko dlatego, że kiedy widzę jakiś ładny wzór tego materiału w sklepie to nie mogę się powstrzymać przed jego kupnem.