Czarny zlew granitowy

 

Jeżeli nasz obecny zlew posiada warstwę kamienia, jest porysowany i mało estetycznie wygląda, to czas a jego zmianę. Najlepiej wymienić zlew z baterią i syfonem, aby wszystko do siebie pasowało i nie miało śladów użytkowania. 

Czy granitowe zlewozmywaki są dobre jakościowo?

zlew granitowy czarny jednokomorowyJeżeli wymieniamy stary zlew na nowy, to trzeba będzie prawdopodobnie wymienić też blat kuchenny, albo szukać takiego modelu, który będzie pasował już do gotowego otworu. Jeżeli wcześniej mieliśmy model z jedną komorą, to teraz można go zamienić na zlew granitowy czarny jednokomorowy. Większość zlewozmywaków ma kilka rozmiarów komór, więc bez problemu można je dopasować. Jednak jeżeli chcemy zamienić jednokomorowy na dwukomorowy, to trzeba będzie też się rozglądnąć za blatem. W kwestii wycięcia otworu, producenci często dołączają do zlewów gotowe szablony ułatwiające wycinanie odpowiednich otworów. Granit jest polecanym materiałem na zlewy, ponieważ jest odporny na uszkodzenia i zarysowania, które mogą powstać podczas użytkowania. W skład tego materiału wchodzi osiemdziesiąt procent piasków granitowych i dwadzieścia procent dedykowanych żywic, które tworzą wyjątkowo gładką i estetyczną powierzchnię. Jednokomorowe zlewozmywaki mogą posiadać dodatkowo ociekacz po jednej, lub po obydwóch stronach, co znacznie ułatwia suszenie naczyń. W przypadku wyboru kształtu zlewozmywaka, najpopularniejsze są okrągłe, prostokątne i kwadratowe. Mają one różne głębokości i szerokości, więc łatwo je dopasować do swoich wymagań.

Zdecydowanie granitowe zlewozmywaki mają wysoką jakość, która gwarantuje, że nawet przy długoletnim i intensywnym użytkowaniu, zlew będzie wyglądał jak nowy. Ponadto posiada on unikalną, antybakteryjną powłokę, która ułatwia utrzymanie czystości.