Czy podawać królikowi zioła?

 

Króliki to jedne z częściej spotykane w domach zwierzęta. Niestety nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, w jaki sposób powinniśmy dbać o te delikatne zwierzątka. Okazuje się, że większość osób popełnia mniejsze lub większe błędy, które mają wpływ na samopoczucie zwierzątka. Warto zapoznać się z wymaganiami królików, a w szczególności z tym, co powinny one jeść, aby były w pełni zdrowe.

Asortyment ziół dla królików

suszone zioła dla królikówIm bardziej różnorodna dieta królika, tym większa szansa, że niczego mu nie zabraknie i że będzie cieszył się przez długi okres pełnym zdrowiem. Dlatego tak ważne jest to, aby zdecydować się na różnorodne pożywienie. Poza granulatem, który powinien być podstawą, naszemu królikowi nie powinno zabraknąć zarówno ziół, jak i świeżych owoców i warzyć. Należy jednak ostrożnie podawać nowe produkty, ponieważ nie do końca wiemy, w jaki sposób nasz pupil zareaguje na dane pożywienie. Może niestety okazać się, że będzie męczyła go uporczywa biegunka lub inne dolegliwości. A podawanie pokarmów, których królik nie toleruje, może prowadzić do jego problemów zdrowotnych. Suszone zioła dla królików mogą być naprawdę świetnym wyborem. Do wyboru mamy wiele różnych siół. Dobrze będzie zdecydować się od razu na mieszankę, aby nasz królik dokładnie poznał różne smaki i wybrał dla siebie to, co smakuje mu najbardziej. Na pewno zauważymy, które zioła króliczkowi smakują, a które po prostu pomija.

Dobierając jedzenie dla królika warto kierować się różnymi zasadami. Z pewnością ważny jest tutaj głównie umiar. Nie powinniśmy przesadzać z podawaniem ziół, warzyw, czy owoców, ponieważ niestety może to odbić się negatywnie na zdrowiu naszego pupila. Dlatego ważne jest to, by dopasować model żywienia do wymagań i do stanu zdrowia naszego pupila.