Czy posiadacze psów przesadzają?

Nie można zaprzeczyć, że niektórzy wścielę psów, kotów, czy innych zwierzaków zwyczajnie przesadzają ze swoim zachowaniem. Czasem są zupełnie irracjonalni i myślą, że ich zwierzę będzie szczęśliwe, jeśli dostanie super zabawkę, niektórzy są na tyle niewyedukowani, że wydaje im się, że pies będzie szczęśliwy, jak dostanie czekoladę, ale przecież przy nie powinny jeść słodyczy.

Pielęgnacja i czystość przede wszystkim

Ważne jest jeszcze to, jakie przyjemności serwujemy naszym pupilom i czy to, co robimy jest racjonalne. Niektórzy na siłę wypychają swoje psy na konkursy. Owszem, niektóre psy są do tego stworzone, ale nie każdy pies lubi chodzenie po wybiegu. Pamiętajmy o tym, zanim zaczniemy uszczęśliwiać naszego pieska właśnie w ten sposób. To, co na pewno rzuca się w oczy w każdym mieście do spa dla psa.

spa dla psaNiektórych wciąż ten widok szokuje, inni przechodzą obojętnie obok takich szyldów, ale jest tez grupa, która pojawia się w takich miejscach regularnie. Wizyty u weterynarza są konieczne, ale regularne wizyty u kosmetyczki dla psa wydają się być ekstrawagancją, a nawet można je określić mianem szaleństwa. Nie jest to standardowe zachowanie i warto o tym pamiętać. Niektórzy posiadacze zwierząt prowadzają swoje psy do spa mimo ich woli. Musimy przede wszystkim pamiętać, że nie każde zwierzę lubi dotyk innego człowieka, a już o wodzie nie wspominając. Pamiętajmy, że psy maja dobra pamięć i jeśli raz zabierzemy je w takie miejsce mogą stracić do nas zaufanie. Sami na początku sprawdźmy, jak pies reaguje na zabiegi kosmetyczne, czy da się wyczesać. To zupełnie absurdalne zmuszać psiaka do takich zabiegów. Takie irracjonalne zachowania właścicieli psów przekonują nas o tym, że niektórzy bywają szaleńcami i nie są zupełnie normalni.

Piesek nie jest zabawką i nie mogą mu zmieniać koloru włosów tak jak nam. Każdy taki zabieg może być dla niego niebezpieczny, o traumie, jaką przeżyje podczas wizyty takim miejscu nie zapominając. Niektórzy na siłę zmuszają psa do takich zabiegów, ale to jest bardzo niepowiedziane. Bądźmy świadomymi właścicielami.