Czy warto kupować mrożone produkty?

 

Wiele osób zastanawia się nad tą kwestią. Jedni są stanowczo na nie i spożywają tylko świeże owoce, warzywa i dania. Innym jednak to zupełnie nie przeszkadza i dość często kupują popularne mrożonki. Można by rzec, że ile osób, tyle też opinii. Jak jednak jest naprawdę? Czy mrożone równa się złe?

Zamrażarki wypełnione mrożonymi warzywami

zamrażarka przeszklonaProdukty mrożone, które najczęściej trafiają do naszych koszyków, to warzywa. Lubimy w kuchni różnorodność, a nie każde warzywo jest dostępne przez cały rok. Dlatego też często je kupujemy i wykorzystujemy do ulubionych potraw. Czy są one jednak w czymś gorsze niż te świeże? Absolutnie nie! Każda zamrażarka przeszklona wypełniona jest naturalnymi warzywami, które zostały po prostu poddane procesowi głębokiego mrożenia. Czy my same tak nie robimy? Gdy np. mamy w domu za dużo marchewki, pietruszki, groszku? Tak naprawdę to niczym się nie różni od tego, w jaki sposób są mrożone tamte warzywa. Nie musimy więc obawiać się, że są gorszej jakości i nie będą tak dobre w smaku ,i tak samo zdrowe. Musimy jednak pamiętać o tym, że takie produkty po rozmrożeniu nie mogą być ponownie mrożone. Wówczas faktycznie już do niczego nie byłyby zdatne. Jeśli więc w zamrażarkach w markecie poszukujemy warzyw, warto zwrócić na to uwagę. Jeżeli czujemy, że są w postaci zbitej w jedno bryłki lodu, prawdopodobnie podczas transportu uległy rozmrożeniu. Jednak to sporadyczne przypadki, których nie da się wyłapać za każdym razem. Zatem my jako świadomi klienci, powinniśmy sami taką zamrażarkę przeglądać uważnie.

Nie ma nic złego w tym, że kupiliśmy mrożone warzywa. Jest odwrotnie, to bardzo dobre posunięcie. Stanowią bowiem one bardzo ważny składnik naszej diety i musimy je regularnie spożywać. Widząc zamrażarkę w markecie warto do niej zajrzeć i zakupić to, czego np. nie możemy zakupić na świeżo.