Czy warto zainteresować się obrotowymi zawiasami?

Drzwi obrotowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem, szczególnie w galeriach handlowych, sklepach i punktach usługowych, gdzie zwykłe naciskanie klamki często jest niepraktyczne i niewygodne. Zalety drzwi obrotowych znane są już od dawna, jednak nie wszyscy wiedzą, w jaki sposób takie rozwiązania działają.

Czy warto używać nowoczesnych obrotowych zawiasów?

solidne zawiasy obrotoweDo poprawnego funkcjonowania drzwi obrotowych potrzebne są przede wszystkim odpowiednie zawiasy, bez których praca będzie niemożliwa. Różnią się one znacznie od tradycyjnych zawiasów, które montowane są w orientacji pionowej. Zawiasy obrotowe muszą bowiem znajdować się ponad drzwiami i pod nimi, aby w jednej osi tworzyć punkty podparcia. Dodatkowo musza być grubsze i bardziej wytrzymałe od zwykłych zawiasów, ponieważ utrzymują cały ciężar drzwi w skrajnych ich punktach. Dlatego nawet w przypadku lekkich drzwi z kompozytów stosuje się zawiasy o dużej grubości, wykonane z solidnych stopów stali, takich jak na przykład stal nierdzewna, co znacznie poprawia parametry techniczne drzwi. Nie można zapomnieć też o ich regularnym smarowaniu, co poprawi ich pracę w dodatkowym stopniu. Jeżeli interesują nas solidne zawiasy obrotowe do drzwi to warto poszukać ich w dobrych sklepach budowlanych. Uda nam się tez kupić je od razu razem z drzwiami, gdyż ich dystrybucją często zajmują się też producenci drzwi, aby ułatwić życie klientom.

Wybierając zawiasy obrotowe ze stali nierdzewnej gwarantujemy sobie, że będą omne miały maksymalną możliwą ochronę przed korozją. Znacznie wydłuży to czas, w którym będą one mogły wydajnie pracować. Nawet, jeżeli na metal nie pada deszcz, to może on chłonąć niewidoczną wilgoć z powietrza, co przyczynia się do powstawania ognisk korozji w przestrzeni wielu kolejnych lat.