Dobre podłoże dla kwiatów

Każdy ogrodnik zna dobre właściwości keramzytu. Materiał jakim jest keramzyt, znajduje zastosowanie w budownictwie i w ogrodnictwie. W tej drugiej branży jest wykorzystywany jako podłoże pod uprawę roślin. Keramzyt zmieszany z gruntem stosujemy jako dopełnienie naturalnego podłoża. Nie zawiera niebezpiecznych substancji, które mogłyby zagrażać roślinom.

Znaczenie keramzytu dla roślin

podłoże keramzytoweKeramzyt umieszczony pod warstwą gleby pozwala na jej spulchnienie. Dzięki temu korzystnie wpływa na nawodnienie i oddychanie systemu korzeniowego wszystkich roślin. Podłoże keramzytowe jest zabezpieczeniem dla korzeni przed nadmiernym  odparowywaniem wilgoci. Jest to podłoże bardzo często wykorzystywane zamiast kory. W korze mogą znajdować się szkodniki, natomiast użycie keramzytu nie stwarza tego problemu. Keramzyt występuje w postaci granulatu w naturalnym, brązowym kolorze. Wyglądem przypomina naturalne podłoże jak gleba czy kora. Możliwe jest również stosowanie keramzytu dla kwiatów doniczkowych. Często jest to pierwsza warstwa podłoża do lasu w szkle. Świetnie chroni roślinę przed nadmierną wilgocią. Do tego ładnie wygląda w kompozycji. Jest stosunkowo nie drogim podłożem. Granulki keramzytowe są coraz bardziej popularne. Za pomocą keramzytu znacznie poprawimy jakość podłoża, na którym sadzimy rośliny i będziemy mogli cieszyć się pięknym, dobrze utrzymanym ogrodem, balkonem czy parapetem.

Keramzyt jest nieszkodliwy dla środowiska, wolny od niebezpiecznych substancji. Nadaje się do ponownego wykorzystania. Można go stosować dla kwiatów w doniczkach lub do kwiatów hodowanych w gruncie. Jest świetnym podłożem dla wielu gatunków roślin oraz jego cena jest niska. To dobra baza by stworzyć piękny las w szkle, który co roku jest bardziej popularną dekoracją do domu.