Dobry biostymulator roślin

 

Każda roślina do wzrostu potrzebuje słońca i wody. Jednak to nie wszystko, bo przecież składniki odżywcze pobiera z gleby, która również musi być żyzna oraz powinna mieć odpowiednie pH. I tu zaczyna się rola hodowcy lub rolnika.

Do czego służą stymulatory wzrostu roślin?

sprawdzony organiczny stymulator wzrostu roślinChyba każdy, kto choć raz sadził jakąś roślinkę wie, że wcale to takie proste nie jest. Nie zawsze wsadzenie do ziemi i podlanie sadzonki sprawia, że za jakiś czas wyrośnie z niej dorodna roślinka, ponieważ wpływa to wiele czynników. Rośliny w okresie wegetacji są narażone na liczne sytuacje stresogenne, które skutecznie wpływają na ich rozwój. Do takich sytuacji należy zaliczyć działanie bakterii i wirusów, które atakują roślinę, susza, przymrozki, toksyczność pestycydów czy zbyt słabo rozwinięty system korzeni. To powoduje, że roślina angażuje wszystkie swoje siły na przezwyciężenie tych sytuacji, a nie na własny rozwój i wzrost. To z kolei odbija się na mniejszych i gorszej jakości plonach, dlatego konieczna jest tu pomoc rolnika. Sprawdzony organiczny stymulator wzrostu roślin będzie idealnym rozwiązaniem. Jest to przede wszystkim środek organiczny, czyli pozyskiwany z naturalnych składników. W swoim składzie zawiera roślinne hormony, enzymy niezbędne do właściwego rozwoju, witaminy i minerały czy składniki wspomagające rozrost liści i korzeni. Stymulatory przeważnie są w formie skoncentrowanego płynu łatwego w aplikacji, gdyż wlewa się go bezpośrednio do doniczki lub ziemi, w której rośnie dana roślinka.

Jeżeli chodzi o dawkowanie, to na opakowaniu jest umieszczona informacja jak często i w jakiej ilości należy aplikować stymulator. Pierwsze efekty działania tego środka są widoczne już po kilku tygodniach regularnego stosowania. Jest to polecany środek, ponieważ jest bezpieczny.