Dobry zmywacz do paznokci

Dobry lakier na paznokciach potrafi utrzymać się nawet przez kilka dni. Nie odpryskuje, nie blaknie, nie kruszy się. Z czasem jednak i tak trzeba go będzie usunąć. Paznokcieć odrasta, więc widać przerwę w powłoce lakieru, na końcówkach lakier trochę schodzi. Żeby móc ponownie pomalować paznokcie to najpierw trzeba zmyć lakier.

Bezpieczny zmywacz bez acetonu

zmywacz bezacetonowyCzym i jak zmywać paznokcie? Do wyboru są różne opcje. Najczęściej zmywacze znajdują się w buteleczkach i z nich na wacik nalewa się odrobinę płynu, którym przeciera się paznokcie, aż cały lakier zejdzie. Druga, rzadsza opcja jest wtedy, kiedy zmywacz składa się z buteleczki z płynem i umieszczonej na górze gąbeczki. Nasiąka ona zmywaczem. Wtedy paznokciem trzeba o nią pocierać by zmyć lakier. W drogeriach można znaleźć także różne warianty zmywaczy. Warto zainwestować na przykład w bezpieczny zmywacz bezacetonowy. Aceton bardzo śmierdzi, może nawet podrażniać drogi oddechowe i powodować bóle głowy. Jednak przede wszystkim niszczy płytkę paznokcia. Często stosowany sprawia, że będą one matowe, suche, łamliwe, zaczną się rozdwajać. W związku z tym lepiej kupować zmywacze bez acetonu, za to zawierające inne składniki usuwające lakier. Dobry zmywacz może mieć w składzie także składniki pielęgnujące. Może to być dodatek witaminy E, soku z alosesu, czy olejku. Dzięki temu taki zmywacz nie tylko usunie lakier, ale także będzie pielęgnował paznokcie oraz skórki. Będą one mocniejsze i zdrowsze.

Warto kupować w sklepach zmywacze bezacetonowe, zawierające tylko bezpieczne i łagodnie działające składniki. Dzięki temu zmywanie lakieru będzie bezproblemowe, a paznokcie po tym działaniu nie będą zniszczone. Dobry zmywacz nie musi być drogi, a ma duży wpływ na zdrowy wygląd paznokcia.