Drewniane, czyli naturalniejsze

Niewątpliwie żyjemy obecnie w czasach, które zdominowane są przez dążenie do natury i ekologii. Widać to niemal na każdym kroku: w promowanych sposobach żywienia, stylu życia, który przy każdej okazji akcentowany jest przez wszelkiego rodzaju media. Również konstrukcje, które budujemy, coraz częściej wytwarzamy z naturalnych surowców.

Plac zabaw stworzony z natury

drewniane place zabawJuż jakiś czas temu zauważono, że metalowe place zabaw nie sprawiają najlepszego wrażenia i zdecydowanie nie budzą ciepłych uczuć. Metalowy plac zabaw coraz częściej kojarzy się z odrapanym blokowiskiem i środowiskiem, w którym zdecydowanie nie chcielibyśmy widzieć naszych dzieci. Dlatego producenci i wytwórcy coraz częściej decydują się na inwestycję w drewniane place zabaw. Te konstrukcje zdecydowanie lepiej od metalowych sprawdzą się w otoczeniu parku, w przedszkolu, a przede wszystkim w naszym ogrodzie. Ich estetyczny, pełen ciepła wygląd idealnie wkomponuje się w otoczenie zieleni i drzew, dając wrażenie absolutnej harmonii, ładu i spokoju. I chociaż wciąż pokutuje w nas myśl, że metalowe konstrukcje są bezpieczniejsze, najwyższy czas obalić ten mit. Ze względu na wykorzystywane do obróbki drewna technologie, drewniane place zabaw są całkowicie bezpieczne. Ich impregnacja na etapie warstwowego klejenia sprawia, że konstrukcja jest odporna na działanie wszelkich niekorzystnych warunków atmosferycznych. W drewnianych konstrukcjach stosuje się dodatkowo wewnętrzne metalowe wzmocnienia, które izolują drewniane słupy od kontaktu z gruntem, by jeszcze bardziej uodpornić je na niechcianą korozję.

Dodatkowo, specjalne osłony na szczytach pionowych słupów sprawia zaś, że woda, która pod postacią, chociażby, deszczu mogłaby dostać się do drewna i je zniszczyć, spływa z urządzenia zabawowego i wsiąka dopiero w ziemię. Wszystko to, czyni drewniane place zabaw nie tylko pięknymi, ale też użytecznymi i bezpiecznymi przez lata.