Duża rejestracja spółek

Na Polskim rynku coraz więcej osób bierze życie we własne ręce i zakładają właśnie przedsiębiorstwa. Mimo wszystko najlepsza formą aby zdobyć dziś rynek jest nie działanie w pojedynkę, lecz zaangażować się w kilka osób lub firm i stworzyć spółkę. Najwięcej tego typu przedsięwzięć zarejestrowano właśnie w Krakowie.

Spółki w Krakowie

rejestracja spółek w KrakowieOd ostatniego badania rynku minęło parę lat i wyniki zaszokowały wszystkich. Jeżeli chodzi o powstawanie nowych spółek to pierwszy raz w historii to Kraków a nie Warszawa (jak mogłoby się wydawać) znalazł się na pierwszym miejscu. Okazało się że rejestracja spółek w Krakowie jest bardziej opłacalna ze względu na to, że miasto pobiera mniejsze opłaty za rejestracje spółki i jej prowadzenie. Jak podają miejscowi radni decyzja o tym by obniżyć podatki dla spółek nowo powstałych ma przyciągnąć dużą liczbę inwestorów a tym samym ma zwiększyć się atrakcyjność Krakowa. Jak wiadomo dawna stolica Polski nie ma co narzekać na ilość turystów, ale jeżeli chodzi o przedsiębiorstwa to jest już nieco słabiej. Bardzo mało firm  powstawało w ostatnich latach w Małopolsce i radni postanowili coś zmienić. Okazało się że pomysł z obniżeniem opłat za działalność firmy na terenie Krakowa była strzałem w dziesiątkę. Już w pierwszym tygodniu od podjęcia decyzji zarejestrowało się więcej spółek niż przez ostatni kwartał! Jest fenomenalny wynik jeżeli chodzi o ten region a to dopiero początek zmian.

Mamy nadzieję że miasto dalej będzie tak życzliwie podchodziło do przedsiębiorców i spółki będą rozwijać się bardzo prężnie. Stworzy to również wiele nowych miejsc pracy na czym miastu zapewne też zależy, by zmniejszyć stopę bezrobocia, która dosięga tamte rejony. Póki co trzeba czekać jak sprawa rejestracji spółek będzie się rozwijać dalej.