Duże auto dostawcze – jak wypożyczyć?

Przyszedł czas na wynajem dużego auta dostawczego? Musisz przewieźć coś o bardzo dużych gabarytach, a nie masz tak dużego auta? To oznacza, że musisz zwrócić się do firmy wynajmującej takie auta. Jak wynająć pojazd dostawczy i nie zbankrutować? Wystarczy zastosować się do kilku zasad. 

Kilka zasad wynajmu dużego auta dostawczego

wypożyczalnia dużych aut dostawczych w WarszawiePrzede wszystkim rozejrzyjmy się w ofercie firm wynajmujących takie auta. Każda z nich ma różne samochody w ofercie – dlatego rozejrzyjmy się za takim, które w całości spełni nasze oczekiwania, szczególnie w zakresie wielkości i pojemności auta. Zastanówmy się też, czy sami chcemy prowadzić samochód? Jeśli auto będzie miało mniej niż 3500 kg, wystarczy nam standardowe prawo jazdy kat B, jednak te z przyczepą wymaga już kategorii B+E. Auta większe niż 3, 5 tony wymagają zaś prawa jazdy C lub C1, w zależności od wagi. Dowiedzmy się także, jakie są warunki wynajęcia auta, ponieważ każda wypożyczalnia dużych aut dostawczych w Warszawie czy gdziekolwiek indziej, ma swoje zasady. Jakiej wielkości jest kaucja i jaka są warunki jej spłaty oraz zwrotu. Koniecznie przeczytajmy dokładnie regulamin i przeanalizujmy go – dzięki temu unikniemy zaskoczenia. Dowiedzmy się także, jaka dokładnie jest ładowność wybranego przez nas auta – tak, abyśmy go nie przeładowali, ponieważ nie tylko grożą za to wysokie mandaty, ale i stwarza to bardzo duże zagrożenie na drodze. Dopytajmy także o dodatkowe udogodnienia, jak klimatyzacja oraz o ubezpieczenia, którymi objęte jest auto. 

Wynajem duże auta dostawczego może wydawać się problematyczny, jednak jeśli podejdziemy do tego systematycznie i spokojnie, okaże się, że to nic trudnego. Ważne jest, aby zadbać o każdy szczegół i uzyskać wszystkie potrzebne nam informacje. Dzięki temu nic nas nie zaskoczy.