Fotografia ślubna- kurs

Obecnie na rynku fotograficznym pojawia się wiele ofert kursów skierowanych do różnych kategorii fotografów. Są warsztaty fotografii dziecięcej, produktowej, portretowej, modowej, czy fotografowania jedzenia.

Jak zostać fotografem ślubnym?

Fotograf ślubnyJest i fotografia ślubna. Zwykle to na nią jest najwięcej chętnych, ponieważ jest bardzo dochodową dziedziną fotografii i dlatego tak wiele osób się nią interesuje. Na co zwracać uwagę wybierając kurs takiej fotografii? Przede wszystkim ważne jest kto go prowadzi. Powinien to być procesjonalny fotograf ślubny, który ma wieloletnie doświadczenie i może się pochwalić pięknym portfolio. Często zwykli fotografowie oferują takie kursy, mimo iż nie mają żadnego doświadczenia w tym zakresie, więc musimy dokładnie sprawdzać prowadzących kurs. Poza prowadzącym ważny jest program zajęć. Zdjęcia ślubne to nie wszystko. Ważne jest także pozyskiwanie klientów, rozmowa z państwem młodym, poznać rynek ślubny, gdzie warto się zaprezentować, jak dobrać swoje portfolio, jak się skutecznie reklamować, jakie są stawki dla fotografów, jak powinna wyglądać nasza oferta i umowa z klientem. Później przechodzi się do zdjęć. Powinny być omawiane balanse bieli, kolorystyka, filtry fotograficzne, kadrowanie, dobieranie oświetlenia, najlepsze obiektywy i aparaty, a następnie obróbka zdjęć. Jest ona bardzo ważna. To od niej zależy ostateczny kształt zdjęcia, więc musimy wiedzieć jak usuwać niepożądane elementy, jak nie przesadzić z obróbką, jakich programów używać. Pamiętajmy, że żaden, nawet najlepszy kurs nie zagwarantuje nam zalewu klientów, ani nie nauczy nas patrzenia na rzeczywistość.

Kurs pomoże nam rozwinąć nasze umiejętności, pokaże na co warto zwrócić uwagę, jakie błędy popełnialiśmy i jak możemy je naprawić, ale nie nauczy nas wyobraźni przestrzennej, czy podejścia do ludzi.