Gdzie gromadzić wodę pitną?

Wydawać by się mogło, że magazynowanie wody pitnej nie stanowi w dzisiejszym świecie żadnych problemów. Otóż zdarzają się sytuację, że magazynowanie wody pitnej stanowi nie lada problem. Zazwyczaj chodzi o miejsce potrzebne do umiejscowienia zbiornika.

Jaką ilość wody pitnej można przechowywać?

zbiorniki do wody pitnejWszystkie zbiorniki do wody pitnej wymagają mniejszej lub większej przestrzeni, by można było je prawidłowo umiejscowić. Oczywistym wydaje się, że im większy zbiornik, tym więcej miejsca potrzeba. Nie zawsze jednak ta zasada się sprawdza, bo niektóre zbiorniki umiejscawia się poziomo, a inne pionowo względem podłoża. Te które zorientowane są pionowo, zajmują zdecydowanie mniej miejsca i można ustawić ich kilka w bezpośrednim sąsiedztwie, co w końcowym rozrachunku potrzebuje tyle przestrzeni, co jeden zbiornik umiejscowiony poziomo. Dlatego decydując się na instalację zbiornika na wodę pitną należy dobrze przemyśleć jego usytuowanie tak, by maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Im więcej zbiorników upchniemy na wielkiej przestrzeni, tym więcej wody jednorazowo będziemy mogli zgromadzić, a tym samym dłużej korzystać ze zbiorników między ich kolejnymi napełnieniami. Jeśli sami nie mamy dostatecznej wiedzy co do tego jak zorientować nasz zbiornik, to warto skorzystać z porady specjalisty, który na podstawie swojego doświadczenia zaproponuje nam najkorzystniejsze rozwiązanie.

Obecna technologia jest na tyle rozwinięta, że powstaje wiele systemów mocowań zbiorników do wody pitnej, dzięki czemu można zamontować je w najrozmaitszych miejscach i pozycjach. Dzięki temu można maksymalnie wykorzystywać wolne przestrzenie. Należy jednak pamiętać o tym, by zbiornik nie był narażony na różnego rodzaju chemikalia i substancje, które mogłyby oddziaływać na wodę przeznaczoną do picia.