Import drewna z Czech

Ze względu na zbyt duży popyt na drewno wielu pośredników zdecydowało się na prowadzenie handlu tym surowcem, które pochodzi z Czech. Jest to kraj, podobnie jak Polska eksportujący drewno za granicę, a ze względu na to, że sąsiedni kraj ma deficyt w tym zakresie, to handel w tym kraju rośnie. Dzięki odpowiednim pośrednikom, mamy okazję na zakup tego materiału w kompleksowej usłudze.

Materiały drewniane pochodzące z Czech

drewno z czechOczywiście drewno z Czech nie rożnie się pod względem jakości niczym od naszego, krajowego. Co więcej, nawet możemy sami wybrać się do tego kraju, na dowolny tartak i kupić drewno. Problemem będą jednak bariery językowe i lokalne przepisy, które nie pozwalają od tak wysyłać drewna za granicę. Pośrednicy, którzy sprowadzają drewno z czech odnajdują się dobrze na tym rynku. Mają odpowiednie kontakty i dzięki temu mogą zapewnić nam kompleksowy zakup tego surowca. Kompleksowość oznacza tutaj, nie tylko zakup, ale także transport tego drewna do naszego kraju. Kupując odpowiedni asortyment z Czech możemy liczyć na dostarczenie go na nasz plac budowy, gdzie może zostać natychmiastowo wykorzystany. Czeskie tartaki produkują podobne materiały jak u nas. Standardowe wymiary belek i desek nie będą się zbytnio różniły, dlatego też w stu procentach możemy nimi zastąpić nasze drzewo na budowie. Co do ceny to nie zawszę będzie ona tańsza, głównie ze względu na wartość samego transportu, ale przy braku tego surowca to i tak nie ma co narzekać.

Popularność sprowadzania tego materiału z Czech, wynika oczywiście z deficytu lokalnego. Rynek drewna, tartaki i nadleśnictwa nie były przygotowane na tak gwałtowny wzrost zainteresowania drewnem, dlatego też obecnie go dnie ma. Zanim te instytucje nadrobią tą stratę minie trochę czasu, dlatego też dzisiaj tak wiele osób niweluje tą lukę drewnem, pochodzącym z zagranicy.