Jak przetransportować motocykl

Kilka lat temu kupiłem sobie motocykl i stwierdziłem, że wyczerpały mi się już miejsca w naszym kraju, gdzie mógłbym nim jeździć i zwiedzać różne zabytki. Postanowiłem, że wyjadę za granicą i tam będę oglądał najważniejsze zabytki, jakie istnieją, jednakże w głowie pojawił się taki problem, że przecież trudno będzie mi dojechać praktycznie kilkaset kilometrów do innego kraju tylko po to, żeby tam przejechać się przez pół dnia.

Sprawny przewóz motocykla

przewóz motocykli za granicę

Postanowiłem poszukać firmę transportową, która bardzo dobrze poradziłaby sobie z moim zleceniem. Przewóz motocykli za granicę jak wyczytałem na forach związanych z motocyklami od osób, które już wcześniej korzystały z takich opcji jest bardzo popularny wśród motocyklistów chcących pojeździć na nieznanych terenach za granicą. Na pierwszy rzut zdecydowałam się na Francję z tego względu, że jest to jak słyszałem bardzo dobrze przystosowany kraj jeśli chodzi o drogi i poruszanie się motocyklami. Stwierdziłem, że będzie to wycieczka, na którą nie wybieram się przecież codziennie, dlatego też zdecydowałem się na przeznaczenie odpowiednich środków na firmę transportową. Ciekawiło mnie tylko, w jaki sposób przewożą mój motocykl, no i oczywiście jakim kosztem. Rzecz jasna interesował mnie jak najmniejszy koszt przy jak największym bezpieczeństwie, dzięki czemu mógłbym być w komfortowej sytuacji, że nic nie wydarzy się z moim pojazdem.

Przewóz motocykli za granicę został wyceniony przez pracownika firmy i oczywiście pracownik wycenił usługę za dwie strony, gdyż zamierzam pojeździć po Francji przez dwa dni i wrócić razem z motocyklem w jednym samochodzie dostawczym. Nigdy wcześniej nie korzystałem z takich usług, więc normalne, że byłem trochę zestresowany. Postanowiłem sobie, że wybiorę najlepszą firmę na rynku.