Jak rozpoznać prawdziwe meble indyjskie?

Wśród nas są osoby będące zwolennikami nowoczesnego stylu urządzania wnętrz, ale znajdzie się także spore grono, które woli bardziej klasyczny design. To jakie meble i dodatki wybieramy uzależnione jest nie tylko od naszego domowego budżetu, ale także od tego jaki mamy charakter i w jaki sposób traktujemy nasze mieszkania.

Meble indyjskie spowodują, że poczujesz się bardziej komfortowo w swoim domu

Dla jednych musi to być oaza spokoju wypełniona wygodnymi i nie do końca modnymi meblami, a dla drugich dom, to designerskie pomieszczenie z dużą ilość szkła, modnych rzeźb i metalowych dekoracji. Wszystko jest kwestią upodobań. Jeżeli należymy do tej pierwszej grupy, to na pewno zainteresują nas meble kolonialne. Czym one się wyróżniają?
meble indyjskie
Przede wszystkim są ciężkie, masywne i mają ciemny odcień. Co prawda zdarzają się jaśniejsze wersje takich mebli, ale są one rzadkością. Zanim zbyt pochopnie podejmiemy decyzję o zakupie szaf kolonialnych i zanim w naszej sypialni staną łóżka drewniane powinniśmy sprawdzić kilka rzeczy. Przede wszystkim oryginalne meble będą bardzo ciężkie. Osoby mieszkające w blokach muszą sprawdzić czy konstrukcja budynku nie zostanie obciążona. Jedna komoda może ważyć nawet kilkaset kilogramów. Jeśli do nie dobierzemy jeszcze stoły drewniane, szafy, krzesła i komody, to limit wagowy może zostać kilkakrotnie przekroczony. Poza tym prawdziwe meble indyjskie są drogie i nie można ich kupić w pierwszym lepszym sklepie meblowym. Zazwyczaj meble sprowadzane są z zagranicy, a ich dystrybucją zajmują się specjalistyczne sklepy. Jeżeli chcemy sprawdzić czy meble kolonialne są oryginalne, to zwracajmy także uwagę na to z jakiego drzewa zostały wykonane. Najczęściej jest to palisander lub mahoń. Drzewa te mają charakterystyczną strukturę i są bardzo ciemne. Kupując meble używane sprawdzajmy także w jakim stanie się zachowały i czy mają na przykład oryginalne nóżki oraz uchwyty.

Jeśli zakup oryginalnych mebli jest dla nas za wysoki możemy poszukać kolekcji mebli które zainspirowane są stylem kolonialnym. Nie chodzi o wierne kopiowanie, ale o pewne cechy przywodzące na myśl ten styl.

Źródło informacji:

http://mandallin.pl