Jak się ubrać na bankiet?

Oczywiście wiele zależy od konkretnej okazji. Niemniej jednak generalnie w przypadku bankietów sprawdzają się na ogół podstawowe zasady. Bankiet to najczęściej ważne, towarzyskie bądź społeczne wydarzenie. Różni się on także od mniej wystawnych czy kameralnych imprez. W przypadku udawania się na bankiety dobrze jest postawić na umiarkowaną elegancję. Co to znaczy?

catering-poznan.com to miejsce znane z rzetelności

W kategorii powagi ubioru bankiet można umieścić gdzieś pomiędzy strojem do pracy a balem czy weselem. Na bankiet należy zatem ubrać się elegancko, ale bez zbędnego przepychu. W związku z tym na pewno sprawdzą się stroje uznawane za stonowaną, klasyczną elegancję. Paniom poleca się sukienki, ewentualnie eleganckie kostiumy. Natomiast panowie z pewnością będą dobrze się prezentować w garniturze. Z uwagi na fakt, że bankiety na ogół organizowane są wieczorami, raczej stawia się na ciemniejszą kolorystykę. Nie jest to obowiązek, ale najczęściej właśnie ona króluje podczas tego rodzaju spotkań towarzyskich.

catering-poznan.comCzasami bywa wręcz oczekiwana przez zapraszających czy organizatorów. Prosty strój to może zwracające uwagę dodatki? Tutaj zdania są podzielone. Z jednej strony klasyczny, raczej niewyróżniający się krój ubrania można uzupełnić jakimś wyrazistszym elementem. Czasami nawet jest to oczekiwane. Jednak granica jest łatwa do przekroczenia. A za nią są już rozwiązania, które w przypadku bankietów będą postrzegane jako niestosowne. A nawet kiczowate. W związku z tym można postawić na oryginalną biżuterię czy nieco odważniejsze dodatki. Jednak nie powinno się zanadto rozpędzać z oryginalnością. Całość powinna raczej wyglądać elegancko. W przypadku pań istotny pozostanie z pewnością makijaż. Nie powinien być za bardzo krzykliwy. Tutaj także liczy się stonowanie i postawienie na umiar. Zwłaszcza gdy ktoś wybiera się na bankiet służbowy i chce zachować swój wizerunek profesjonalisty. Lepiej nie dać się zwieść pozorom, jakoby była to okazja do swobodnego spędzenia czasu. Bankiet jest oczywiście formą spotkania towarzyskiego, ale pozostaje zdecydowanie formą opartą na elegancji.

Po więcej informacji zapraszamy na catering-poznan.com