Jak ubiegać się o dotacje na rozpoczęcie działalności

Dzięki temu, że polska już od prawie czternastu lat jest członkiem unii europejskiej, możemy korzystać z całej rzeszy dotacji. Wystarczy, że przejdziemy się po swoim mieście, a już zobaczymy mnóstwo dróg i budynków, obok których stoją żółte tabliczki informujące. Jest na nich napisane, że dany projekt został zrealizowany dzięki pomocy z unii europejskiej.

Dotacje unijne na rozpoczęcie działalności są potrzebne.

Jednak nie tylko wielkie firmy i urzędy mogą ubiegać się o dofinansowania z unii. Każdy bowiem może starać się o dotacje unijne na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Szanse naprawdę są bardzo duże, więc warto spróbować swoich sił i zacząć pracować na własną rękę. Aby ubiegać się o dotacje z unii europejskiej trzeba jednak najpierw:

  • Zarejestrować się jako bezrobotny

Jest to pierwsza rzecz którą musimy zrobić. Tylko i wyłącznie osoby które są bezrobotnedofinansowania z Unii mogą ubiegać się o dotacje. Trzeba więc iść do urzędu i się zarejestrować, a w następnej kolejności udać się na spotkanie z doradcą. Przeprowadzi on ankietę zadając nam kilka pytań. Ważne jest żebyśmy otrzymali pierwszy profil, ponieważ tylko z nim mamy szanse na dotacje.

  • Udać się co centrum wspierania samozatrudnienia

W każdym mieście jest taki urząd, który zajmuje się tego rodzaju dotacjami. Tam trzeba umówić się na spotkanie na którym powiedzą nam jak napisać projekt o dofinansowanie i na czym to wszystko polega.

  • Napisać wniosek

Nie jest to takie trudne, ponieważ wystarczy odpowiadać na gotowe pytania i poprawnie rozpisać biznesplan. Każdy człowiek powinien sobie z tym bez problemu poradzić. W razie wątpliwości można dzwonić do urzędu bądź skorzystać z pomocy internetu.

  • Oddać wniosek

Kiedy skończymy pisać nie pozostaje nam nic innego jak udać się do urzędu i go oddać.

Tam oczywiście jeszcze go przy nas sprawdzą, dzięki czemu będziemy mieli możliwość ewentualnych poprawek. Dotacje unijne na rozpoczęcie działalności są ciężkie do uzyskania.