Jak ważny jest odpowiedni montaż – lustra i kabiny prysznicowe

Kupując jakiś element wyposażenia naszego mieszkania, często decydujemy się na samodzielny montaż, niektórych przypadkach lepiej skorzystać z pomocy fachowców ze Szczecina.

Złe przyklejenie lustra ma skutki

lustraW każdym razie jeśli stwierdzimy, że na pewno sobie poradzimy z montażem, powinniśmy zawsze korzystać ze wskazówek jak wykonać to solidnie. Tak na przykład, czego można się nie spodziewać, bardzo problemowe przy montażu są lustra. Wydaje się, że wystarczy takie powiesić na ścianie, albo przykleić. Jednak trzeba wiedzieć, dla którego lustra możemy użyć specjalnego kleju montażowego. Często bowiem przyklejenie lustra do ściany powoduje to, ze zniekształca ono nasze odbicie. Nie wszystkie lustra powinniśmy montować w takim sposób. Lustra wysokie, na pewno lepiej wieszać lub stawiać w odpowiedniej ramie. Jeśli chodzi o te łazienkowe, krótsze jak najbardziej możemy przykleić. Zabierając się zatem za montaż luster pamiętajmy o tym. Zostając w łazience zatrzymajmy się przy elemencie jakim są kabiny prysznicowe. Ich montaż może sam w sobie nie jest problemowy, ale to co dzieje się jeśli zrobimy to źle już zdecydowanie tak. Przy montażu prysznica przede wszystkim należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu przed wyciekaniem wody. Przymocowanie kabiny do brodzika czasem wymaga użycia dodatkowego silikonu i listew plastikowych. Jeśli użyjemy je w nieodpowiedni sposób, mogą kierować wodę wprost na drzwi skąd łatwiej będzie jej wyciec na zewnątrz.

To samo dotyczy dobrania nieodpowiedniego materiału uszczelniającego, który będzie przepuszczał wodę. Jeśli nie chcemy ścierać każdego dnia mokrej podłogi w łazience, należy o tym pamiętać.

Więcej na: https://www.projektglass.pl/