Jakie produkty dodać do wyprawki dla dziecka?

Pojawienie się nowego członka rodziny to ekscytujący moment w życiu. Długo wyczekiwane dziecko w końcu będzie mogło zamieszkać z nami w domu. Na jego przyjęcie jesteśmy w stanie poświęcić wiele, na przykład przemeblować cały pokój. Jakich rzeczy potrzebujemy dla dziecka przez pierwsze pół roku jego życia?

Niezbędne rzeczy dla noworodka

pierwsza wyprawka dla niemowlątNiedawno urodzone dziecko nie potrzebuje wiele. Obecność rodziców w zupełności zapełnia braki zabawek i zbędnych gadżetów. Wybór mebli to kwestia czysto indywidualna. Najczęściej decydujemy się na dostawkę, czyli łóżeczko dostawianie do naszego łóżka lub osobną kołyskę. Popularne są ostatnimi czasy kosze Mojżesza, ale nie są tak praktyczne jak tradycyjne kołyski. Pierwsza wyprawka dla niemowląt, jeśli pominiemy kwestie mebli, powinna składać się z ubranek o rozmiarze 56 lub 62. Nie warto jednak kupować tak małych ubranek w dużych ilościach, ponieważ noworodki bardzo szybko z nich wyrastają. Niektóre z nich nie skorzystają z ubrań o tak małym rozmiarze ani razu, bo mogą urodzić się większe. Do pierwszej wyprawki dla niemowląt należy dodać podstawowe produkty do pielęgnacji. Wbrew pozorom nie powinno być ich dużo. Na sam początek wystarczą pampersy jednorazowe – tutaj również warto robić zapas większych rozmiarów. Do zmiany pampersa wystarczą zwykłe mokre chusteczki bez żadnych chemicznych dodatków. W wyprawce dla noworodka również można pominąć wszelkie kosmetyki i emolienty do kąpieli. Skóra dziecka jest bardzo wrażliwa, ale zabezpieczona barierą ochronną, przez co nie potrzebuje żadnej chemii.

Kompletowanie wyprawki do domu czy do szpitala nie różni się zbytnio i można śmiało korzystać z tych rzeczy przez pierwsze miesiące, a nawet lata życia dziecka. Konsumpcjonizm podpowiada nam, że potrzebujemy całej masy rzeczy, co jest nieprawdą. Warto zdać się na mądrości naszych matek, które pamiętają skromne czasy.