Jakie są rodzaje bandownic?

Każdy człowiek, jeśli nie zawodowo, to prywatnie wykonuje jakąś pracę przy pomocy rąk i dodatkowych narzędzi. Czy jest to w domu mycie okien czy krojenie sałatki. Wszyscy doceniamy wtedy dobrą jakość narzędzi z których korzystamy. Przyspieszają lub ułatwiają pracę, gdy są dobre, lub odwrotnie – gdy są źle dobrane lub mają złą jakość.

Od wersji bandownicy zależy sposób zapięcia

bandownicaSzczególnie jest to istotna kwestia, gdy dotyczy pracy zawodowej i wiąże się z naszym wynagrodzeniem. Gdy zajmujemy się pakowaniem towaru i mamy złą bandownicę, będzie to miało wpływ na cały proces pakowania. Niby kwestia mało istotna, a jednak ściśle związana z czasem. Paskowacze mogą być ręczne lub automatyczne. W zależności od towaru, rodzaju opakowań, które musimy spiąć trzeba dobrze dobrać rodzaj taśmy i napinacza. Taśmy spinające mogą być poliestrowe, polipropylenowe i stalowe. Zapinki zaś: druciane, blaszane, plastikowe oraz zgrzew. W zależności jaki jest rodzaj bandownicy taki sposób zapięcia będzie miała taśma. Napinacze termiczne łączą taśmę na sztywno. Zapinki metalowe również, ale są już głównie urządzeniami ręcznymi, w przeciwieństwie do poprzednich. Z kolei bandownica na zapinki druciane umożliwia rozpięcie taśmy bez jej uszkodzenia i zniszczenia. Ten rodzaj zapięcia jest preferowany przy ładunkach „pracujących”. Bandownica do tego typu zapięć jest najprostsza w konstrukcji. Szerokości taśm wzdłużnych mogą dochodzić nawet do czterdziestu milimetrów. Najwęższe mają około dziewięciu milimetrów.

Zabezpieczanie towaru jest jedną z najważniejszych kwestii i warto poświęcić jej trochę czasu. Możemy nie zdawać sobie sprawy z tego, ile czasu i pewności ucieka nam między palcami. Usprawnienie niektórych czynności, to nie tylko kwestie finansowe, ale również poprawa warunków pracy pracownika, który tym się w firmie zajmuje.