Jeden mebel czy cały zestaw?

Odwiedzając sklepy z mebelkami dziecięcymi można odnieść wrażenie, że producenci stanęli na wysokości zadania. Oferują nam mnóstwo wzorów i kolorów. Każde dziecko może znaleźć swój ulubiony motyw z bajki, modne kolory i pobudzające wyobraźnię struktury. Jeśli urządzamy taki pokój, to powinniśmy się zastanowić nad tym jakie konkretnie meble wybrać.

W co wyposażyć pokój dziecięcy?

Iszafa dla dziecka tak na przykład bezwzględnie będą nam potrzebne łóżka dla dzieci. Odpowiednia wysokość, dodatkowe barierki zabezpieczające przed wypadnięciem, zaokrąglone rogi oraz materac dopasowany do wagi i wzrostu dziecka, to podstawa komfortowego snu. Mając już łóżko warto się zastanowić, czy z tej samej kolekcji nie dobrać także innych mebli. W pokoju sprawdzi się także szafa dla dziecka oraz co najmniej jedna komoda. W szafie można przechowywać ubrania, dodatkową pościel oraz pieluchy. A komoda może posłużyć jako toaletka do przechowywania kosmetyków, a w przyszłości jako szafka na zabawki i książki. W malutkich pokoikach dziecięcych faktycznie nie da się zmieścić więcej akcesoriów. Jeżeli jednak pozwalają nam to warunki metrażowe, to możemy dokupić jeszcze jakiś wysoki regał z otwartymi półkami, biurko dla dziecka a także dodatkowe komody. Dobrze, gdy wszystkie te elementy mają jakąś cechę wspólną. Może je łączyć wzór, kolor lub dekoracje.

Wybór mebli z tego samego zestawu sprawdzi się także wtedy, gdy urządzamy ten sam pokój dla chłopca i dziewczynki. Wtedy poszczególne szafki będą miały taki sam design, ale za to inne kolory. Pozwoli to na wyodrębnienie stref.