Język obcy a język rodzimy

Co prawda nauka języka nie jest ograniczona wiekiem, natomiast najlepiej zacząć ją już od najmłodszych lat. Dzieci, które wczesnej zaczęły przygodę z językiem obcym, traktują go jak swój drugi język ojczysty — wiele słów przyswajają w tym samym czasie i na równi wytwarzają mechanizmy odpowiedzialne za mówienie w każdym z tych języków.

Szkoła językowa Katowice to doskonałe miejsce do nauki angielskiego

Nic więc dziwnego, że rodzice chętnie inwestują w kurs języka angielskiego dla swojego malucha w miejscu typu szkoła językowa Katowice. Trzeba jednak pamiętać, aby upewnić się, że kurs jest faktycznie dostosowany dla dzieci. Istnieje wiele skutecznych technik nauczania przeznaczonych tylko dla dzieci, posługujących się metodami ułatwiających przyswajanie wiedzy najmłodszym. Język angielski dla dzieci nie powinien opierać się na nauce słówek. Nie powinien też kłaść nacisku na efekty, a raczej na sam proces nauki i zakorzenianie dobrych nawyków. Im więcej na początku poświęci się czasu na podstawy, tym bardziej będzie to widać w przyszłości. Przede wszystkim należy się skupić na poprawnej wymowie.

szkoła językowa KatowiceAngielski dla polaków jest dość trudny do wyartykułowania. Jest w nim wiele zgłosek, których u nas nie ma. Dzieci jednak szybko je podłapują i uczą się rytmu obcego języka, tak jak uczą się rytmu języka rodzimego. Dziecko, które nauczy się poprawnie wymawiać poszczególne słowa i odpowiednio akcentować je w zdaniach, nie będzie miało problemu z wymową również w późniejszych latach, gdyż będzie zapoznane z jego mechanizmem. Dobrą metodą, która ma to na względzie jest technika nauki przez zabawę. Udowodniono, że aktywnie wspiera rozwój dziecka, a także rozwija jego wyobraźnię. Elementy nauki języka są przemycane między ćwiczeniami i poleceniami nauczyciela, tak, że uczeń nawet nie zdaje sobie sprawy, że czegoś się faktycznie uczy. Dziecko bada język na tyle, na ile pozwoli mu własna ciekawość i odwaga. Trzeba mieć na uwadze, że niektóre dzieci wstydzą się mówić publicznie, dlatego ważne jest, aby na kursie panowała miła, bezstresowa atmosfera, która zmotywuje dzieci do uczestniczenia w ćwiczeniach.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: http://ence.pl