Kaski dla kobiet

Kask jest bardzo ważnym elementem wyposażenia każdego motocyklisty. Chroni on najważniejszą cześć jego ciała, czyli głowę. Musi on spełniać bardzo rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa, by mógł uzyskać odpowiedni atest bezpieczeństwa. Wszystkie kaski malowane są na dowolne kolory, a te kobiece są dość charakterystyczne, ponieważ często występują w odcieniach różu.

Jak wygląda damski kask motocyklowy?

damskie kaski LS2Każdy kask motocyklowy musi być odpowiednio dopasowany do kształtu głowy motocyklistki, by w sytuacji zagrożenia lub nagłego hamowania nie spadł z głowy. Musi dokładnie przylegać do głowy, bo tylko wtedy może ochronić głowę przed urazem. I choć damskie kaski LS2 wyglądają na delikatne ze względu na ich barwy, to niczym nie różnią się od męskich, a już na pewno nie odstają od nich pod względem bezpieczeństwa. Kaski motocyklowe mają to do siebie, że produkowane są w kilku wersjach. Pierwszy z podziałów to kaski szczękowe i bez szczękowe. Te pierwsze używane są zazwyczaj przez wytrawnych motocyklistów, którzy jeżdżą swoimi motocyklami w długie podróże. Te drugie zazwyczaj używane są przez użytkowników niewielkich, miejskich skuterów. Nadają się one idealnie do tego celu, bo dość szybko można je zdjąć i założyć na głowę. Jest to bardzo ważne, jeśli co kilka minut zdejmujemy kask z głowy. Używają ich kobiety jeżdżące skuterami, ponieważ nie niszczą ich fryzur w dużym stopniu, a ponadto są dość tanie i łatwo je kupić. Każdy kask lakierowany jest warstwą ochronną farby, dzięki czemu nie rysuje się podczas przechowywania w kufrze skutera.

Kobiety coraz częściej wykorzystują motocykle do przemieszczania się. Dlatego producenci produkują coraz więcej akcesoriów motocyklowych dla kobiet, co jeszcze bardziej zachęca je do korzystania z tej formy lokomocji.