Kierownica ze skóry

 

Samochód który ma przejechane kilkadziesiąt tysięcy kilometrów nie będzie wyglądać tak jak wtedy, gdy wyjechał  z salonu. O ile lakier karoserii możemy dość łatwo utrzymać w nienagannym stanie, to wnętrze auta zużywa się od samego użytkowania. Najszybciej zużywają się te elementy, które są często dotykane, takie jak kierownica.

Jak przeprowadzić proces renowacji?

renowacja kierownicy skórzanejBardzo łatwo możemy zauważyć, że w używanych autach kierownica nie jest w najlepszym stanie, zwłaszcza jeśli jest ona ze skóra, która się ściera pod wpływem użytkowania auta. Ślizgające się ręce po obręczy kierownicy ścierają skórę, która została użyta do obszycia całej kierownicy. Taka wytarta kierownica psuje wygląd całego auta. Na poprawę tego wygląda jest kilka sposobów. Taką kierownicę możemy wymienić na nową lub poddać renowacji tę, którą mamy. Renowacja kierownicy skórzanej jest bardzo prosta. Pierwszym etapem procesu renowacji jest demontaż kierownicy, dzięki temu praca nad taką kierownicą będzie dużo prostsza. Następnie powinniśmy dokładnie wyczyścić całą powierzchnię kierownicy. Kolejnym krokiem jest dokładne nałożenie preparatu służącego do renowacji skóry. Preparat nakładamy specjalną gąbką, a następnie starannie wcieramy go w strukturę skórzanej kierownicy. W zależności od zniszczeń powstałych na kierownicy nakładamy odpowiednią ilość warstw. Jeśli kierownica nie jest bardzo zniszczona, to wystarczy jedna, dokładnie nałożona warstwa preparatu. Po wyschnięciu możemy ponownie zamontować kierownicę.

Preparat umożliwiający przeprowadzenie takiej renowacji kosztuje kilkadziesiąt złotych. Efekt uzyskany podczas takiej renowacji utrzymuje się bardzo długo. Jest to dużo tańsza opcja, niż wymiana kierownicy na nową. Preparat do renowacji skóry możemy kupić przez internet.