Materiały syntetyczne zastępujące cegłę

Cegłą elewacyjna zapewnia ścianom zewnętrznym luksusowy wygląd. Każdy, kto chce posiadać piękny, reprezentacyjny podjazd i widok elewacji w stylu miejskim, powinien zwrócić uwagę na okładziny przypominające cegłę. Panele montowane do ścian chronią je przed działaniem czynników zewnętrznych, stanowią dodatkowe ocieplenie i oczywiście stylową dekorację ceglaną.

Wysokiej jakości okładziny cegłopodobne 

solidna imitacja cegły na ścianiePodobieństwo do czerwone, wypalanej cegły posiadają także inne materiały. Fabryki produkujące materiały budowlane świetnie radzą sobie z imitacją cegłówek. Zaletą okładzin podobnych do czerwonej cegły jest szybki montaż. Nie trzeba wielu godzin wykonywania zaprawy murarskiej i układania cegieł w równych rzędach. Nowa, solidna imitacja cegły na ścianie zastępuje dawne bryłki ceglane. Innym materiałem, który świetnie łączy się z cegłówką jest deska przypominająca drewno. Deski elastyczne stały się bardzo popularne w budownictwie. Do złudzenia przypominają kolor i usłojenie drewna. Ich zaletą jest gotowość do natychmiastowego montażu. To szybki i prosty sposób na przyspieszenie inwestycji. Zaletą desek elastycznych jest ich elegancki i stylowy wygląd. Posiadają delikatny połysk, więc w odróżnieniu od klasycznej – prawdziwej deski drewnianej, nie wymagają bejcowania, czyli powlekania substancjami chroniącymi drewno. Razem z cegłą syntetyczną tworzą duet idealny i na wskroś nowoczesny.

Kamienice ceglane oraz czerwone domy są bardzo malownicze i eleganckie. Ceglana architektura stała się znakiem rozpoznawczym wielu europejskich miast. Tymczasem naturalną, sześcienną bryłkę ceglaną można obecnie zastąpić tańszymi i prostszymi w montażu elementami. Płyty imitujące ceglany mur świetnie wyglądają na ścianach zewnętrznych oraz w nowoczesnych wnętrzach mieszkań.