Mieszkaj na swoim

Wiele osób zastanawia się czy warto jet mieszkać na swoim. Prawda jest tutaj naprawdę oczywista – warto! Człowiek ma naturalną potrzebę posiadania swojego własnego kąta. Co więc należy zrobić, żeby kupić mieszkanie? Jakie są podstawowe kwestie, o których powinniśmy pamiętać przed kupnem? Przede wszystkim, warto jest się zastanowić czy wiemy czym są dwa podstawowe rynku nieruchomości.

Szafy rozdzielcze powinny być w każdym domu

 

Chodzi tutaj oczywiście o rynek pierwotny oraz o rynek wtórny. Jeśli chodzi o rynek pierwotny to charakteryzuje się on przede wszystkim tym, że są to mieszkania, które mamy możliwości zakupić od prywatnego dewelopera. Takie mieszkania są zupełnie nowe, są budowane na bieżąco i to my będziemy ich pierwszymi właścicielami.

szafy rozdzielczeJednak trzeba wiedzieć, że takowe lokale są o wiele droższe od tych, które możemy kupić u prywatnego sprzedawcy. Kolejna kwestia natomiast jest taka, że na takie mieszkanie trzeba będzie poczekać, ponieważ są one dopiero w budowie. Co za tym idzie, wprowadzić będziemy się mogli najwcześniej po kilku miesiącach, a czasami dopiero po roku. Dlatego, jeśli zależy nam na czasie i chcemy do takiej nieruchomości się szybko wprowadzić to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem dla nas będzie mieszkanie z rynku wtórnego. co więcej, inną istotną kwestią takiego mieszkania jest to, że będzie miało ono niższą cenę. Jednak będzie to bardziej kłopotliwe. Na początku powinniśmy pójść do sądu, przejrzeć szafy rozdzielcze i poszukać księgi wieczystej mieszkania. Trzeba sprawdzić czy nie jest ono zadłużone. W takim mieszkaniu należy sprawdzić wszystko zanim je kupimy. Warto wziąć ze sobą jakiegoś fachowca, który sprawdzi wszelkie instalacje. Ważne jest to czy instalacja wodna oraz elektryczna są wymienione. Jeśli nie to czeka nas praktycznie remont mieszkania od podstaw. Trzeba sprawdzić czy wszystkie media są w mieszkaniu i jaki sposób ogrzewania jest w mieszkaniu. Nie każde mieszkanie jest bowiem podłączone do miejskiej sieci centralnego ogrzewania. Nawet w centrach miast można znaleźć mieszkania, w których są jeszcze piece kaflowe czy też jest zainstalowane ogrzewanie gazowe czy też elektryczne.