Mniejsze rachunki za prąd dzięki naszym panelom fotowoltaicznym

Odnawialne źródła energii to w naszym kraju dalej rzadkość, jednak nie ma co się dziwić gdyż mało kto może sobie na nie pozwolić. Jednak nie jesteśmy zdani tylko na siebie, gdyż składając odpowiednie dokumenty możemy starać się o otrzymanie dofinansowania.

Panele fotowoltaiczne naszą dobrą inwestycją

nowoczesne panele fotowoltaiczneMój tata już od dawna myślał o montażu paneli fotowoltaicznych na naszej posesji, jednak ciągle brakowało nam funduszy. Postanowiliśmy więc ubiegać się o dofinansowanie, dużo o nim czytaliśmy i większość ludzi pisało że nie powinno być z tym problemu. Tak rzeczywiście było, pomijając samą papierkową robotę,  nie było większych problemów z udzieleniem nam dofinansowania. Gdy nowoczesne panele fotowoltaiczne zostały do nas przywiezione, od razu wzięliśmy się do roboty. Postanowiliśmy zamontować je na dachu, gdyż wydawało nam się, że to najbardziej odpowiednie miejsce z uwagi na najdłuższy czas dostępu do promieni słonecznych. Na szczęście instrukcja była na tyle czytelna, że zdążyliśmy zamontować wszystkie przed zmierzchem. Prace były skończone i co dalej? Postanowiłam że będę prowadzić dziennik w którym będę zapisywać nasze rachunki za prąd, aby zobaczyć czy panele fotowoltaiczne rzeczywiście dają efekty. Po roku mogłam podsumować ich działanie. Z moich zapisów wynikało, że nasze rachunki zostały obniżone o 75 procent z czego największe koszty ponieśliśmy zimą, a przez trzy miesiące lata nie płaciliśmy rachunków w ogóle. To dobre wyniki z których razem z tatą byliśmy bardzo zadowoleni.

Zakup paneli fotowoltaicznych okazał się dla nas strzałem w dziesiątkę. Nie Dość że znacząco obniżyły nasze rachunki za prąd, to jednocześnie chronimy środowisko. Teraz gdy nasza ulica zostaje odcięta od prądu, jesteśmy jedynymi którzy nie cierpią na jego brak.