Myśl rozsądnie i samodzielnie

Samodzielność w myśleniu i umiejętność radzenia sobie w każdej sytuacji jest cechą, która niestety jest na wymarciu. Dzisiaj, w czasach kiedy wszystko mamy podane jak na tacy, nie chce się nam szukać alternatywnych rozwiązań, rozwiązań, które mogłyby pozwolić nam chociażby zaoszczędzić pieniądze albo wykorzystać to, co już mamy, do stworzenia czegoś zupełnie nowego.

Przekładki tekturowe to produkt do wielokrotnego użytku

No ale to nazywa się niestety lenistwem i trudno – naprawdę trudno jest się pozbyć tej cechy. Wyobraźmy sobie taką sytuację. Otóż mamy się przeprowadzić. Właśnie musimy zmienić mieszkanie i musimy się spakować. Dla tych nieco starszych oczywistym będzie wybranie się do supermarketów albo na tyły jakiegoś targowiska i zebranie znajdujących się tam kartonów. Takie opakowania na owoce, przekładki tekturowe, opakowania kartonowe doskonale nadają się do posegregowania wszystkich rzeczy oraz do opisania ich w kartonach. Dzięki temu łatwo będzie nam wszystko znaleźć.

przekładki tekturoweAle młodsze pokolenie pewnie w życiu nie wpadnie na pomysł zdobycia takich kartonów. Oni będą woleli pojechać do supermarketu, ale budowlanego i tam kupić specjalne kartony do przeprowadzki. Jest to oczywiście łatwiejsze i nie wymaga Az tak wielkiego zaangażowania jak zbieranie kartonów już używanych. Poza tym wielu młodych ludzi wstydziłoby się zbierać takie kartony. Baliby się tego, że zostaną nakryci przez swoich rówieśników, albo że ktoś pomyśli, że są jakimiś bezdomnymi, którzy szukają sobie noclegu. Cóż – trudno mieć o cokolwiek pretensje. Mając do wyboru kupowanie kartonów a odzyskiwanie kartonów, mamy do wyboru pomiędzy wydawaniem pieniędzy a oszczędzaniem pieniędzy. Jeśli kogoś stać na to, aby pieniądze wydawać, to oczywiście nie można mieć do niego oto pieniędzy. Być może przy urządzaniu swojego nowego domu wykaże się taką kreatywnością, że wykorzysta posiadane kartony w jakiś twórczy sposób, robiąc z nich na przykład jakieś pudełka ozdobne. Nie jest to trudne, a na pewno pozwoli w pewien sposób ochronić przyrodę. Wszak aby zrobić takie pudełko, na pewno jakieś drzewo musiało poświęcić swoje życie.