Na czym polegają coaching i szkolenia sprzedażowe?

Wiele osób uważa coaching za taką wymyśloną dyscyplinę, którą może zajmować się właściwie każdy. Oczywiście, jest to nieprawda, bo gdyby tak było to rzeczywiście każdy by się tym zajmował.

Coach może prowadzić szkolenia sprzedażowe

szkolenia sprzedażowePoza tym wielu osobom pomaga to, że ktoś je nieco nakieruje. Może się do tego celu przydać coaching indywidualny. My jednak dziś napiszemy o coachingu zespołowym. Jest on oczywiście nieco inny, ponieważ dotyczy działań w grupie. Inaczej wygląda coaching zespołowy. Po prostu spotyka się jakaś grupa z ekspertem, który nazywany jest coachem. On jest w stanie nakierować grupę na to, czym się ma ona rzeczywiście zająć. Pomaga on przezwyciężyć jakieś bariery. Coach może na przykład prowadzić niezastąpione szkolenia sprzedażowe, na których porozmawia się na temat ograniczeń, ale też często są przeprowadzane różne ćwiczenia mające poprawić to, w czym dana grupa osób nie jest najlepsza. Taki coaching zespołowy nieraz może zdziałać nawet więcej niż indywidualny, bo można zapoznać się z problemami, które pojawiają się w grupie, a z których któraś osoba nawet mogła sobie nie zdawać sprawy. Wszyscy więc mogą wyjść z takiego spotkania znacznie bardziej ubogaceni. Kiedy spotkanie dotyczy tylko indywidualnego wsparcia, zazwyczaj dotyczy znacznie mniejszej ilości zagadnień.

W firmach więc zazwyczaj organizowane są coachingi grupowe, aby pracownicy wynieśli z nich jak najwięcej. Coaching zespołowy może pomóc w inny sposób niż ten indywidualny, bo działa także wymiana doświadczeń, która nie zaistniałaby w innym przypadku.