Na czym siedzi się w laboratoriach

 

Istnieją miejsca, w których obowiązują specyficzne warunki, jak chodzi o pracę. Często osoby pracujące w takich miejscach są zmuszone wypełniać swoje zadania w jednej pozycji- najczęściej stojącej. Na szczęście ktoś wymyślił rozwiązanie w postaci wysokich krzeseł, o które można chociażby się oprzeć, aby odciążyć zarówno nogi, jak i kręgosłup. 

Najlepsze krzesło do pracy

krzesła warsztatoweJednym z bardziej specyficznych miejsc do pracy są na przykład laboratoria, w których większość prac odbywa się przy wysokich ladach.  Człowiek raczej nie dałby rady wystać ośmiu godzin, więc  często dla wygody i bezpieczeństwa zdrowotnego stosuje się specjalne krzesła warsztatowe, które są przystosowane do warunków w danym miejscu. Od krzeseł biurowych różnią się one przede wszystkim tym, że są mniejsze i o wiele zwrotniejsze głównie z tego względu, że posiadają kółka. Nie wszystkie krzesła posiadają oparcia, bo zazwyczaj pozbawione są ich  krzesła wykorzystywane w laboratoriach. Specjalistyczne siedliska muszą być obowiązkowo regulowane jak chodzi o wysokość, gdyż podstawową zasadą jest oczywiście ergonomia. Realizuje się ją trochę w inny sposób, niż w przypadku foteli biurowych. Praca biurowa cechuje się bowiem siedzeniem w jednym miejscu i pozycji, natomiast w laboratoriach musimy się cały czas przemieszczać. Dlatego tam priorytetem jest możliwość swobodnego poruszania się. Krzesłą specjalistyczne dostępne są na rynku setkach modeli, więc można dopasować je do indywidualnych potrzeb.

Specjalne krzesła, , które wtkorzystuje się przykładowo w laboratoriach, różnią się dość mocno od foteli biurowych. Wynika to ze specyfiki pracy w laboratoriach.Tam trzeba się praktycznie cały czas przemieszczać, a więc fotele powinny być wygodne, a zarazem zwrotne i nieduże.