Najlepsze siatki stalowe

Mieszkając na wsiach lub na obrzeżach miast często mamy do czynienia z dziki zwierzętami. Niekoniecznie jest to dla nas zawsze korzystne bowiem dzikie zwierzęta często wyrządzają nam różne szkody. Tyczy się to zarówno szkód powstałych na naszych samochodach podczas wypadków z udziałem zwierząt jak również chodzi też niszczenie naszych upraw. 

Polecane siatki do ogrodu

siatka leśnaUprawiając jakieś rośliny musimy liczyć się z tym, że ich owoce lub nawet liście mogą smakować nie tylko nam ale również zwierzętom. W związku z tym ważne jest by się przed wizytami takich niechcianych gości skutecznie chronić. Rozwiązaniem może być stosowanie różnego rodzaju ogrodzeń. Obecnie bardzo dużo osób decyduje się na ogradzanie swoich upraw z użyciem siatki ze stali. Ciekawą opcją może być tutaj siatka leśna, która z pewnością skutecznie ochroni nasze uprawy. Siatki leśne nazwę swą wzięły od tego, że stworzono je z myślą o leśniczych, którzy w lasach taką siatką ogradzają uprawy małych sadzonek. Na dzień dzisiejszy niemal każda szkółka leśna ogradzana jest przy pomocy takich siatek. Na ich zakup decydują się jednak również osoby prywatne. Stosują takie siatki do ogradzania małych ogródków, dużych upraw czy nawet działek położonych w ogródkach działkowych na peryferiach miast. Siatki te występują w wielu wersjach. Wersje te różnią się od siebie głównie rozmiarem. Najniższe siatki tego typu jakie zdarzyło mi się spotkać miały 1,20m wysokości. Najwyższe z kolei dochodzą nawet do trzech metrów.

Obecnie siatki leśne bez większego problemu możemy zakupić w marketach ogrodowych lub też w budowlanych. Niekiedy oferuje je również nadleśnictwo. Sprzedawane są one w rolkach po 50, 100 lub 200 metrów. Łączenie takiej siatki jest bardzo proste więc nic nie stoi na przeszkodzie by kupować taką siatkę w krótszych odcinkach.