Nanokoloidy stosowane w kosmetykach

Nanokoloidy w ciągu ostatnich lat zdobywają coraz większą popularność. Już w czasach starożytnych uczeni byli pewni, że niektóre metale wykazują lecznice właściwości, a obecnie możemy w pełni skorzystać z dobroczynnego działania nanokoloidów metali.

Najpopularniejsze nanokoloidy kosmetyczne

srebro koloidalneNanokoloid jest połączeniem wody demineralizowanej i bardzo małych klasterów metali, których rozmiar to około sto atomów. Dzięki temu mogą bardzo skutecznie działać, gdy zastosuje się je bezpośrednio na skórę. Najpopularniejsze koloidy stosowane w przemyśle kosmetycznym to nano srebro, nano złoto, nano miedź i nano platyna. Są stosowane w kremach, tonikach i żelach. Zastosowane na skórę, osadzają się na niej i utrzymują się nawet po kąpieli. Koloidalne złoto wykazuje silne właściwości antybakteryjne i ujędrniające, zmniejsza przebarwienia posłoneczne oraz plamy starcze, stymuluje syntezę kolagenu, a także spłyca zmarszczki i spowalnia powstawanie nowych. Dodaje też blasku skórze. Nano srebro posiada bardzo silne właściwości antybakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne, nawilża i odświeża skórę. Sprawdza się nie tylko w pielęgnacji skóry twarzy, ale też w dezodorantach i żelach do higieny intymnej. Nano miedź zwalcza wolne rodniki, a więc wpływa na spowolnieniu procesów starzenia w skórze, redukuje zmarszczki. Ma bardzo dobre działanie przeciwgrzybiczne i zmniejszające potliwość, dlatego znakomicie nadaje się do stóp (można jest zastosować na przykład przed pójściem na basen lub po nim) a także do dezodorantów i antyperspirantów. Nano platyna zwiększa jędrność skóry, działa regeneracyjnie, zmniejsza przebarwienia oraz plamy wątrobowe. Stosowane jako tonik dodatkowo rozświetla cerę.

Dzięki swoim właściwościom nanokoloidy są stosowane w kosmetykach luksusowych, można je też stosować jako dodatek do gotowych kremów i toników lub zastąpić nimi fazę wodną kosmetyków, które przygotowujemy samodzielnie.

Więcej na stronie http://nanogrp.com