Naturalne nawozy do ogrodu

Każdy działkowicz i ogrodnik wie jak ważne jest przygotowanie ziemi pod uprawę. Dzięki temu możemy spodziewać się że kolejny rok będzie obfitował w piękne i zdrowe plony. Odpowiednie przygotowanie ziemi z pewnością będzie miało wpływ na zdrowie roślin oraz na plon jaki wydadzą.

Nawozy na bazie naturalnych składników

nawóz naturalny granulowanyWśród wielu poradników można wyczytać jedną powtarzającą się informację. Ziemia dobrze przygotowana pozwala cieszyć się obfitością plonów. Ziemia zaś jałowa uboga w minerały i składniki odżywcze sprawi, że rośliny będą słabe a plon niewielki. Dlatego tak ważnie jest to aby przede wszystkim zachować równowagę w glebie i odpowiednio ją zasilać. Wśród dostępnych środków jest wiele rodzajów nawozów, ja wybieram te na bazie naturalnych składników. Dzięki temu mam pewność, że ziemia nie jest dodatkowo zanieczyszczana, a ja mam ekologiczne warzywa i owoce z własnej uprawy. Istnieje wiele różnych technik nawożenia gleby ja polecam nawóz naturalny granulowany, który zasilać może wszystkie rośliny znajdujące się w naszym ogrodzie. Nawozy w granulacie charakteryzują się tym że długo uwalniają substancje odżywcze do gleby. Nawozy takie pobudzają do wzrostu nie tylko pędy roślin ale również wzmacniają cały system korzeniowy. Naturalne nawozy trwale użyźniają podłoże, dodatkowo magazynują wilgoć przez co ziemia nie wysycha tak szybko. Poza tym gleba nawożona chroniona jest przed procesami erozji gdyż w granulacie znajdują się kwasy huminowe, które wspomagają samoobronę ziemi przed szkodliwymi czynnikami. Granulat użyźnia ziemię w której pojawia się próchnica a z nią życie biologiczne, które ubogaca glebę.

Nawozy naturalne można stosować pod każdy rodzaj uprawianych roślin, drzew czy krzewów i kwiatów. Obornik dobrze przechowywany zachowuje swoje właściwości przez minimum 3 lata. Suchy granulat ułatwia jego przechowywanie oraz ułatwia jego aplikację gdyż się nie zbryla.