Nauka jazdy na nartach w szkółce narciarskiej

Tegoroczna zima zapowiada się bardzo dobrze. Zapowiedzi są wspaniałe. Ma być dość sporo śniegu. Dlatego też postanowiłam jechać w góry na ferie z całą rodziną .Jest jednak jeden mały problem ja nie za bardzo umiem jeździć na nartach. Dlatego też postanowiłam pójść do szkółki narciarskiej, by nauczyć się przed wyjazdem jak poprawnie jeździć na nartach.

Nauka jazdy na nartach od podstaw

szkółka narciarska zieleniecZnalazłam idealną szkółkę z Zieleńcu. Mają tam bogata ofertę szkoleniową. Począwszy od początkujących po kurs dla zaawansowanych. Myślę, że zacznę od tych początkujących i jak na razie mi to będzie wystarczało. Chce sobie tak rekreacyjnie pojeździć, a nie wyczynowo. Kurs taki trwa około miesiąca. Dlatego też dobrze, że już teraz się zgłosiłam na zajęcia. Szkółka narciarska zieleniec jest bardzo profesjonalną szkółką, do której co roku przyjeżdża wielu kursantów. W grupie jest nie więcej niż sześciu kursantów, po to chyba by instruktor poświęcił każdemu tyle czasu ile potrzebuje. Zajęcia trwają dwie godziny. wiadomo najpierw jest krótka rozgrzewka, by nie naciągnąć sobie żadnych mięśni, a potem ćwiczymy z tymi nartami. Dopiero co opanowałam chodzenie i krótkie zjazdy. Bardzo mi się te lekcje podobają i z miła chęcią tam będę chodzić. Nawet nie przypuszczałabym, że jest tylu chętnych do nauki jazdy. Na początku myślałam, że będę tam sama, że większość umie jeździć na nartach, ale cieszę się, że jest większa grupa i dobrze ponieważ lubię się uczyć w grupie. Dobrze, że te lekcje nie są aż takie trudne i nie drogie dlatego mogę sobie na nie chodzić. Już nie mogę się doczekać aż wyjdę na stok i zaskoczę całą rodzinę jak ja to wspaniale jeżdżę na nartach.

Jeśli nie umiemy jeździć na nartach to nie ma powodu do zmartwień. W regionie działa wiele szkółek narciarskich do których można spokojnie pójść i nauczyć się jeździć na nartach. Cały kurs nie jest drogi i jest w miarę przyjemny. Wcale nie mam zbyt dużo siniaków. Wiadomo, że jak człowiek się uczy jazdy na nartach to może czasami upaść.