Niedrogie siatki leśne

Wybór najlepszego ogrodzenia wcale taki prosty nie jest, ponieważ musi spełniać określone wymagania. W zależności od miejsca w jakim ma się znajdować i jaka rolę ma pełnić, może być wykonane z wielu rodzajów materiałów.

Czym się charakteryzuje siatka leśna?

tanie siatki leśneCzasem wykonanie ogrodzenia jest sporym wyzwaniem, ponieważ obejmuje dość dużą powierzchnie o zróżnicowanym terenie. Nie zawsze możliwe jest postawienie muru czy betonowych konstrukcji, które szczelnie odizolują działkę od reszty powierzchni. Trzeba również wziąć pod uwagę to, czy dane ogrodzenie ma stanieć tylko wydzielenie terenu czy też jego zabezpieczenie. Jeżeli jedynie to pierwsze, to najlepiej postawić na tanie siatki leśne, które nie rzucają się w oczy, a zapewniają świetne ograniczenie przestrzeni. Idealnie się sprawdzają na placach zabaw, na terenach leśnych czy nawet na działkach. Są wykonane z wytrzymałego drutu pokrytego specjalną antykorozyjną powłoką, która chroni go przed negatywnym działaniem wilgoci, mrozu czy też promieniowania słonecznego. Siatki ogrodzeniowe mogą mieć oczka o różnej średnicy oraz niemalże dowolną wysokość, choć najlepsze są te, które mierzą do dwóch metrów. Montuje się je na specjalnych stalowych słupkach, które powinny być rozmieszczone w odległości między dwa a dwa i pół metra. Następnie nakłada się na nie specjalne przelotki, które służą do zaczepiania i naciągania siatki. Jeżeli będzie ona właściwie wykonana, to z pewnością będzie służyć przez wiele lat, bo jest bardzo wytrzymała.

Cena ogrodzenia wcale nie musi oscylować w granicach kilkudziesięciu tysięcy złotych, ponieważ znacznie tańsze są siatki ogrodzeniowe, które mogą być klasyczne, hodowlane czy leśne. Wszystkie są montowane w identyczny sposób, który umożliwia ich szybką modyfikacje.