Niesamowite produkty kosmetyczne

Kosmetyki azjatyckie ostatnimi czasy zdobyły ogromną popularność na całym świecie. Wszystko przez zastosowanie w nich niecodziennych składników o ciekawych właściwościach. Dobrym przykładem jest na pewno śluz ślimaków, który wykorzystywany jest do produkcji kremów czy maseczek. Jakie są jego właściwości? Czy warto go stosować?  

Jakie właściwości i zalety posiada śluz ślimaka? 

kosmetyki ze śluzem ślimakaŚlimaki to zwierzęta należące do typu mięczaków. Już od dawna wykorzystywane były do różnych celów, przede wszystkim spożywczych. Oprócz tego zaczęto je hodować dla cennego śluzu, który wydzielają. Jest on cenny szczególnie dla branży kosmetycznej. Producenci kremów, maseczek i innych kosmetyków pielęgnujących z chęcią po niego sięgają ze względu na niesamowite właściwości. Takie kosmetyki ze śluzem ślimaka mają przede wszystkim działanie nawilżające. Cenione są także za wpływ na stan naszej cery. Niwelują zmarszczki oraz ograniczają powstanie nowych. Stosowanie kremów ze śluzem ślimaka ujędrni oraz wygładzi naszą skórę. Takie preparaty przydadzą się także kobietom w ciąży, które zmagają się z rozstępami. Śluz ślimaka ograniczy ich widoczność i zadziała kojąco, wpływa bowiem na proces gojenia się. Ma to także znaczenie podczas walki z uczuleniami czy alergiami, zmniejszając szansę ich wystąpienia. Preparaty ze śluzem ślimaka to także świetny sposób na trądzik. Udowodniono bowiem ich bakteriobójcze działanie, które pomaga pozbyć się niedoskonałości raz na zawsze. 

Produkty z dodatkiem śluzu ślimaka to absolutny hit jeśli chodzi o kompleksową pielęgnację. Nadaje się do użytku dla każdego, nie ważne jaki typ cery się posiada. Szczególnie pomocny może okazać się dla osób, które zmagają się z rozstępami, bliznami czy trądzikiem. Poza tym, wygładza skórę, skutecznie niweluje widoczność zmarszczek oraz zapobiega powstawaniu nowych.