Niezwykłe zastosowanie kokosów

 

Kokos jest egzotycznym owocem, który jest uwielbiany przez wiele osób i stosowany w różnych celach. Z włókien skorupy orzecha kokosowego powstaje surowiec, który wykorzystuje się na przykład do tworzenia specjalnych mat. Stosuje się je na przykład do tworzenia specjalnych materacy. Mata utwardza materac dzięki czemu taki materac jest jednym z najtwardszych. 

Co robią kokosy w naszej sypialni

materac kokosowy sklepNa rynku materacy istnieje coś takiego, jak materac kokosowy. Osoby, które słyszą o czymś takim po raz pierwszy są bardzo zaskoczone, że kokos może mieć takie zastosowanie. Uściślając, chodzi o skorupę orzecha kokosowego. Tworzy się z niej włókna, które są prasowane i lateksowane a pożniej z tych włókien powstają maty, utwardzające materace. Maty te mają zazwyczaj około jednego centymetra. Same włókna kokosa mają bardzo fajne zalety. Po pierwsze jest to materiał naturalny i antyalergiczny, a specjalne sole mineralne przyczyniają się do zmniejszonego rozwoju bakterii czy roztoczy. Taki materace są więc doskonałe dla alergików. Z racji tego, że dobrze w nich cyrkuluje powietrze, nie będzie się w nich utrzymywała wilgoć. Materac z matą kokosową bardzo słabo się odkształca, przez co należy do grupy tych najtwardszych. Przypadnie więc do gustu zwolennikom twardych materacy oraz tym, którzy mocno stawiają na naturalne materiały. Jak chodzi o zakup, to sprzedaje materac kokosowy sklep, specjalizujący się wysokiej jakości materacach. Takie sklepy można znaleźć praktycznie w każdym większym mieście w Polsce.

Kto by pomyślał, że popularny egzotyczny owoc, jakim jest kokos, może znaleźć się w naszych sypialniach. I to w postaci materaca. Okazuje się bowiem, że z łupin orzecha tworzone są specjalne maty, które połączone z materacem nadają mu specjalne cechy.