Nowoczesny druk metek odzieżowych

Przemysł tekstylny jest bardzo rozwinięty. Przedsiębiorców obowiązuje wiele praw, których muszą przestrzegać, jeśli chcą, by ich produkty weszły na rynek polski lub europejski. Jednym z wymogów jest obowiązkowa metka lub wszywka, na której muszą znaleźć się informacje o użytych materiałach, o producencie oraz o odpowiedniej pielęgnacji odzieży. Drukarka do metek i wszywek jest więc obowiązkowa w dobrej działalności firmy produkującej tekstylia. 

Wykorzystanie nowoczesnej drukarki metek odzieżowych

nowoczesna drukarka do metek odzieżowych

Wszywki i metki odzieżowe są nieodłącznym elementem każdej garderoby. To dzięki nim potencjalny klient dowie się, w jaki sposób dbać o zakupione ubranie oraz z jakich włókien zostało ono wykonane. Materiały, z których wykonane są etykiety muszą być odporne na działania temperatur oraz na środki chemiczne. Nadruk musi być trwały i nie rozlać się po dłuższym użytkowaniu ubrania. Do produkcji metek i wszywek używa się najczęściej satyny i tafty nylonowej, które są odporne na wszelkie działania, choć wykorzystywane są również te poliestrowe. Etykiety mogą być jedno- lub wielostronne – uzależnione jest to od ilości informacji, które się na niej znajdują.Produkcja wszywek i metek nie należy do rzeczy skomplikowanych. Wystarczą materiały niezbędne do produkcji i nowoczesna drukarka do metek odzieżowych. Najpopularniejszą i najtańszą formą druku jest technologia termotransferowa, która za pomocą wysokiej temperatury oraz ucisku nanosi tekst z kalki barwiącej na materiały tekstylne. Nadruki stają się dobre jakościowo i wytrzymałe na ścieranie oraz działanie środków chemicznych. Wybierając drukarkę do metek odzieżowych, należy kierować się przede wszystkim nakładem produkowanych etykiet, ich wielkością oraz szybkością druku.

Produkcja metek odzieżowych musi być zawsze jak najbardziej profesjonalna. Nie należy pomijać żadnych informacji, które są niezbędne do rynkowego obiegu produktów. Nowoczesna drukarka tylko usprawni pracę i zapewni jeszcze większe zyski oraz satysfakcję z zadowolonego klienta!