Nowy dach w starym domu

Stary dom to piękna sprawa, ale równie dużo problemów. Najwięcej pojawia się w domach z lat 70, czy 80, które może nie są najpiękniejsze, ale wciąż są nieodzownym elementem naszego polskiego krajobrazu. Takie doby były budowane z pustaków, bo ten materiał był najtańszy.

Izolacje poddaszy

izolacja natryskowaDlatego tez wymagają ocieplania, aby mieszkanie w takim domu było komfortowe i niezbyt kosztowne. Ważne jest również to, że wciąż na wielu takich domach znajdują się azbestowe dachy, które, jak wiemy zostały wycofane. I chociaż każdy, kto posiada taki dom był zobligowany do wymiany azbestowego dachu, wciąż na niektórych domach możemy takie spotkać. Zwykle podczas wymiany dachu, który w takich domach był bardzo niski, powstaje przestronne poddasze. Wiele osób zdających sobie sprawę z kosztów, jakie generuje remont takiego poddasza, rezygnuje z tego i wciąż pełni on funkcję schowka na wszystko, co w domu jest już nie potrzebne, a oczywiście szkoda jest wyrzucić. Nie jest tak, że na takim poddaszu można tylko przechowywać rzeczy. Spokojnie i efektownie możemy przeobrazić go w zupełnie inne, wyjątkowe miejsce do mieszkania. Oczywiście potrzebne będą tutaj porządne izolacje natryskowe, wełna ocieplająca i sporo funduszy. Do tego okna połaciowe i dużo cierpliwości, bo remonty nigdy nie są proste, a już na pewno nie najprzyjemniejsze. Jedynie efekt końcowy może sprawić, że poczujemy, iż na prawdę było warto walczyć o nowy dom, a w zasadzie nowe, bardziej funkcjonalne poddasze. Planując wymianę dachu warto, więc przemyśleć remont poddasza, oczywiście nie musimy od razu podchodzić do remontu. Pamiętajmy jednak, że jak już położymy dach, to wtedy wstawienie dodatkowych okien będzie niemożliwe.

Na takie poddasze bardzo często trzeba doprowadzić wszelkie instalacje, co generuje kolejne wydatki. Jeśli jednak postawimy pierwszy krok, szybko potoczą się kolejne etapy remontu, a my zyskamy, więcej przestrzeni, co jest istotne, jeśli mamy sporą rodzinę, która sukcesywnie się powiększa. Dodatkowy pokój zawsze się przyda.