Ochrona roślin z użyciem maszyn

Intensywna gospodarka rolna daje również zjawiska niepożądane. Są to różnego rodzaju choroby które dotykają uprawianych roślin oraz owady, które nie tylko zapylają, ale często niszczą uprawy. Skuteczna obrona przed tymi dolegliwościami, to chemia, czyli różnego typu środki chemiczne, które niszczą takie zagrożenia. Przyjmuje się założenie, że ich moc niszcząca działa tylko na te zjawiska, których dotyczy.

Skuteczne działanie opryskiwaczy

części do opryskiwaczyW zasadzie, wszystkie środki ochrony roślin produkowane są w stanie płynnym. Wobec tego, do ich zastosowania wykorzystywane są różnego typu opryskiwacze. W rolnictwie, występuje cała gama opryskiwaczy. Podstawowy podział, to na opryskiwacze samojezdne i takie, które korzystają z napędu, na którym są zawieszane lub zaczepiane. Opryskiwacze samojezdne opryskują duże obszary upraw. Ramię opryskujące może mieć nawet 24 m długości. Ważna jest również moc silnika, który wykonuje oprysk. Opryskiwacze zaczepiane posiadają własne koła i są przyczepiane do ciągnika. Natomiast zawieszane, są wyposażone w specjalną ramę, którą zawiesza się na pojeździe. Te urządzenia, które służą do oprysku sadów lub winnic są zróżnicowane i mają dosyć skomplikowaną budowę. Można w nich regulować nie tylko wysokość i szerokość, czyli zasięg pracy, ale również wielkość kropel, moc i kąt rozpylania. Wobec tego jest większa możliwość uszkodzenia elementów urządzenia i poszukiwane są sprawdzone części do opryskiwaczy. Również te urządzenia naprawiane są przez użytkowników.

Rynek zaspokaja takie potrzeby, więc nie ma obawy, że ochrona roślin za pomocą oprysków zostanie zaniechana. Z naszych stołów nie znikną dorodne jabłka i inne owoce, czyste, gładkie, bez żadnej skazy i ubytku. Nie znikną również piękne, duże warzywa, nie tknięte żadną skazą czy zarazą.