Odkwaszona woda alkaliczna

 

Nic nie jest tak potrzebne do życia – jak woda. Podobno człowiek bez jedzenia może wytrzymać nawet dwa tygodnie, ale bez wody – to tylko kilka dni. Woda jest źródłem życia i na naszej planecie jest podstawowym budulcem każdego organizmu żywego – zarówno fauny, jak i flory. Podobno nawet w kamieniach jest woda.

Czym jest woda alkaliczna?

wytwarzanie odkwaszającej wody alkalicznejWoda alkaliczna to nic innego, jak woda o odpowiednim pH (powyżej 7,5 pH). Woda z wodociągów, czy różne wody mineralne w sklepach mają zazwyczaj około 7 pH. Ludzkie ciało składa się z przeważającej ilości samej wody, oraz białka. I właśnie do zdrowego życia, potrzebuje zdrowej wody. Domowe wytwarzanie odkwaszającej wody alkalicznej może odbywać się przy pomocy specjalnych filtrów, absorbujących i unieszkodliwiających szkodliwe cząsteczki zakwaszające organizm i będące przyczyną wielu groźnych chorób. Picie wody alkalicznej może niszczyć w organizmie tzw. wolne rodniki, które w wielu wypadkach są przyczyną powstawania różnych nowotworów. Poza tym woda alkaliczna ma zbawienny wpływ na nasze najważniejsze wewnętrzne organy, jak np. nerki, czy wątroba. To przecież nasze filtry organizmu i to właśnie one neutralizują większość substancji trujących nasze ciało. Zakwaszenie organizmu może powstawać z niewłaściwej diety, stresu, oraz innych czynników, których nie jesteśmy w stanie całkowicie wyeliminować z naszego życia. Dlatego pijąc tzw. „wodę życia” czyli alkaliczną, o wysokim pH, możemy doskonale odtruć i odkwasić nasz organizm.

W sklepach jest wiele propozycji różnorodnych dzbanków oraz filtrów, które ze zwykłej „kranówki” mogą w krótkim czasie sprawić, że będziemy mieli doskonałą wodę do picia. Nie są to żadne „czary”. Niedowiarkowie wcale nie muszą już być podejrzliwi, ponieważ skuteczność takiej wody została już dawno udowodniona naukowo.