Odnawianie wnętrz kolorem i żaluzją

Najszybciej odmienimy każdy pokój malując ściany nowym kolorem farby i wprowadzając dodatki w nowej tonacji kolorystycznej. Nowym kolorem malujemy całe ściany, fragment jednej lub jedynie jedną ścianę. Decydując się na nowe dodatki pamiętajmy, że najbezpieczniej jest kupować je już po pomalowaniu ścian.

Żaluzje czy rolety?

żaluzjeDo ścian pomalowanych na kolor biały, beżowy lub szary dobierajmy dodatki w mocnych kolorach. Do takich kolorów idealnie pasuje kolor zielony i jego odcienie. Nowe poszewki w zielonym kolorze, nowa narzuta na kanapę i od razu mamy zupełnie inny pokój. Na nowo urządzony pokój będzie jednocześnie elegancki i nowoczesny. Innym rozwiązaniem jest pomalowanie jednej ze ścian intensywnym kolorem farby. Do wspomnianych wyżej kolorów ścian pasować będzie ściana pomalowana na kolor pomarańczowy lub czerwony. W takim samym kolorze dobieramy dodatki: poszewki na poduszki, zasłony, abażur do lampy. Całości wystroju dopełni kilka doniczek z kwiatami. Doniczki umieszczamy w kolorystycznie dobranych do całości osłonkach. Wśród elementów, które również wpływać mogą na zmianę charakteru pomieszczenia, znajdują się żaluzje. Jeszcze nie tak dawno to właśnie żaluzje najczęściej chroniły nas przed nadmiarem słońca w domu. Dzisiaj wypierane są przez rolety, ale jednocześnie coraz więcej osób decyduje się wrócić właśnie do żaluzji. Kiedyś były dostępne tylko w białym i szarym kolorze. Dzisiaj można kupić we Wrocławiu żaluzje kolorowe, dzięki czemu nawet tak drobnym elementem można wprowadzić do pomieszczenia solidną dawkę koloru. Pięknie prezentują się na przykład żółte żaluzje, kiedy podświetlają je promienie słoneczne. Wielkim plusem żaluzje, który sprawia, że przewyższają one rolety, jest fakt, że bez trudu można je umyć.

Wystarczy po prostu mokrą szmatką je wytrzeć, aby zgromadzony na nich kurz zniknął, a powierzchnia była jak nowa. W przypadku rolet takie rozwiązanie się absolutnie nie sprawdzi, o czym nie warto zapominać. Wybierając żaluzje, zyskujesz więc pewność, że mieszkanie będzie lśnić czystością.