Oferta pasz dla koni – na co zwrócić uwagę?

Pożywienie koni zwykle kojarzone jest po prostu z trawą. W końcu przywykliśmy do widoku tych zwierząt pasących się na łąkach. Jednak wbrew pozorom zwierzęta te posiadają specyficzny, a przede wszystkim wrażliwy układ pokarmowy. W co powinien więc zaopatrzyć się właściciel koni? Jakie pasze powinien wybrać dla swoich zwierząt?

Jakie pasze dla koni?

sklep z paszami dla koniZanim przejdziemy do wyboru odpowiedniej paszy, skupmy się na moment na samym procesie karmienia. Konie posiadają żołądek, który w porównaniu do całego układu trawiennego i masy ciała jest niewielki. Jeśli więc podamy dużo, treściwego pożywienia zwierzęciu, będzie ono niezwykle długo zalegać w żołądku. To z kolei przyczynia się do powstawania wielu chorób. Dlatego też znacznie rozsądniej karmić konia często, jednak podając niewielki ilości paszy. W tym momencie możemy płynnie przejść do samego pożywienia. Co sklep z paszami dla koni ma nam do zaoferowania? Pasza przede wszystkim powinna zostać dobrana indywidualnie do trybu życia zwierzęcia. Inny skład będzie miało pożywienie koni sportowych, inny bytujących w gospodarstwie. Każda z nich powinna jednak posiadać składniki niezbędne dla prawidłowego rozwoju. A są nimi włókna, aminokwasy, białka, sole mineralne oraz witaminy. Niektóre z koni mogą posiadać niecodzienne zachowania wynikające z sytuacji w jakiej się znalazły. Zdarzają się konie, które przejawiają silne oznaki nerwów. Także dla nich wielu producentów znalazło coś idealnego pomagającego w zrelaksowaniu się zwierzęcia. 

Gdy wybieramy idealną paszę dla swoich koni musimy zwrócić uwagę na trzy najważniejsze aspekty. Są nimi: wiek, zapotrzebowanie wynikające z rasy zwierzęcia, a także intensywność wykonywanych prac czy ilość treningów w przypadku zwierząt wykorzystywanych w sportach.