Osuszanie murów iniekcją krystaliczną

Bardzo często słyszy się o tym, że w naszych domach zaczyna pojawiać się problem związany z wilgocią. Niegdyś takie problemy były kojarzone głównie z Wielką Brytanią. To właśnie w tym kraju bardzo dużym problemem było to, że skroplona para wodna powodowała zawilgocenie na ścianach. Obecnie takie problemy również pojawiają się w polskich domach. 

Sprawdzone metody osuszania ścian 

osuszanie ścian metodą iniekcji krystalicznejNa dzień dzisiejszy z problemem wilgoci w domach zmagają się tysiące osób. Często jest to bardzo nierówny pojedynek ponieważ dostępne w marketach preparaty osuszające działają jedynie doraźnie. Po kilku tygodniach najczęściej problem powraca i konieczne jest powtarzanie całego zabiegu. Od jakiegoś czasu w naszym kraju funkcjonują jednak specjalne firmy, które każdego dnia rozprawiają się z problemami dotyczącymi wilgoci. Najbardziej popularnym i zarazem najskuteczniejszym obecnie sposobem jest osuszanie ścian metodą iniekcji krystalicznej. Metoda ta jest metodą inwazyjną więc koniecznością jest zastosowanie nawierceń na ścianach. Otwory wykonuje się jednak w sposób przemyślany. Muszą one mieć odpowiednią głębokość oraz średnicę. Następnie do takich otworów wtłaczana jest specjalna mieszanina substancji chemicznych pochłaniających wilgoć. Głównym składnikiem takiej mieszanki jest kwarc oraz cement portlandzki. Już po kilkunastu minutach dostrzegać możemy pierwsze efekty działania naszego sposobu. 

Bagatelizowanie kwestii związanej z wilgocią w domach może mieć naprawdę poważne konsekwencje. Przede wszystkim chodzi o to, że wilgoć jest idealnym środowiskiem do rozwoju pleśni czy nawet grzybów. Nasze ściany mogą więc bardzo szybko zmienić kolor oraz wydzielać charakterystyczny zapach. Jest to sytuacja alarmowa, która oznacza, że powinniśmy bardzo szybko zacząć działać.